referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Blahoslav
Utorok, 21. marca 2023
Blue
Dátum pridania: 14.08.2007 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: sisaa
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 898
Referát vhodný pre: Základná škola Počet A4: 2.4
Priemerná známka: 2.96 Rýchle čítanie: 4m 0s
Pomalé čítanie: 6m 0s
 
Anglický boyband Blue vznikol úplnou náhodou. Dvaja nádejní speváci, Antony Costa a Duncan James sa stretli na konkurze mladých hviezd, kde sa dali do reči a dohodli sa na založení svojej vlastnej kapely. Duncan zavolal svojho kamaráta Leeho Ryana, ten svojho spolubývajúceho Simona Webba a skupina bola na svete. Kazdý z nich vkladal do skupiny niečo iné, jeden vymýšľal texty,druhý komponoval hudbu, jednoducho sa navzájom dopĺňali. Začali produkovať popmusic s jemnými prvkami R&B, a zakrátko bol už na svete ich prvý singel „All rise“ , ktorý vyšiel 21.mája 2001.Tento singel v Anglicku prerazil a o chvíľu už okupoval prvé miesto v hitparádach. Neskôr prichádzali single ako „Too close“,ktorého text sa týkal sexu, čo len povzbudilo dievčenskú časť fanúšikov Blue, neskôr romantická balada „If you come back“, ktorá bola ešte úspešnejšia, ako dva predošlé hity. Onedlho Blue prišli na trh s prvým albumom, nazývaným podľa prvého singla „All rise“. Za celú svoju kariéru Blue vydali 5 albumov v nasledovnom poradí:All rise,One love,Guilty,Best of Blue, no a nakoniec ich rozlúčkový album 4ever Blue. Počas speváckej kariéry spolupracovali s hviezdami takého formátu ako Stevie Wonder, pri pesničke „Signed,sealed, delivered, I´m yours“, či s Eltonom Johnom, s ktorým naspievali obrovský hit, „Sorry seems to be the hardest word“. Možno by sa niektorým ľuďom zdalo, že ide o hudbu „na jedno kopyto“, ale Blue boli úspešní s takou hudbou, akú produkovali, tak načo ju meniť?! Po celý čas prehlasovali, že chcú svojim fanúšikom ponúkať to, na čo sú zvyknutí a čo majú radi. A to sa im aj darilo. Získali niekoľko prestížnych cien, ako napríklad: Najlepší objav roka na RAFTA Awards, Najlepší britskí objav roka 2002, na Brit Awards, na Capital FM Awards získali cenu za Najlepší singel „If you come back“ a Najlepší nováčik a mnoho ďalších.
Čo sa týka súkromného života členov kapely, tiež je veľlmi pestrý.

Leeho Ryana pozná hádam celé Anglicko pod prezývkou „Crazy Lee“(bláznivý Lee),pretože svojimi škandálmi niekoľlko krát dokázal, že vystrájanie, nadmerné pitie alkoholu, či súloženie na verejných miestach mu nie je cudzie. Mal aféry s mnohými známymi ženami,napr. s Geri Haliwell s bývaleho Spice girls, alebo tiež s Liz Mc Clarnon zo skupiny Attomic kitten.Ale neupierajme mu to právo, je predsa len najmladším členom skupiny.

Ďalší člen skupiny,avšak najstarší, Simon Solomon Webbe, sa nepreukázal žiadnymi škandálmi, ak vynecháme, že už v 17-tich rokoch sa mu narodila dcéra Angie, na ktorú mu popri kariére nezosatlo príliš času, ale snažil sa s ňou tráviť všetky voľlné chvíle. Simon je inak citlivý chlapec, ktorému sa na dievčatách najviac páči ich vôňa.

Antony Daniel Costa, ďalší člen skupiny, je takisto hrdým otcom, má dcérku Emily so svojou bývalou dlhoročnou snúbenicou Lucy.Antony má najradšej sledovanie boxu zo svojho pohodlného gauča v obývačke, a pritom si pochutnáva na maminom koláči, alebo zemiakových lupienkoch.

Posledným,štvrtým členom skupiny je Duncan Mathew James, ktorý, aby nevytŕčal z davu, má tiež od marca 2006 dcérku so svojou bývalou priateľkou.

Duncan má na dievčatách najradšej keď sa od neho nechajú dobíjať, sú nežné a citlivé. Miluje, keď sa mu dievča prehrabáva prstami vo vlasoch, no svojich chodidiel sa nedovolí dotknúť chytiť ani tej najkrajšej žene. Má charakteristické vlastnosti pre svoje znamenie barana, je tvrdohlavý a veľmi cieľavedomý. Takže Blue sú jednoducho 4 mladí chalani, ničím obzvlášť odlišní od svojich rovesníkov.

Za pár rokov si vypestovali skvelú kariéru, no napriek tomu sa v roku 2005 rozišli a rozhodli sa každý ísť svojou cestou. Každý z nich okrem Antonyho vydal svoj sólový album, singelle a všetko to, čo k tomu patrí. Ale ktovie, možno sa ešte niekedy predsa len k sebe vrátia, koniec koncov, nikdy túto alternatívu nepopierali.

Môj názor:
O Blue som s arozhodla písať preto, lebo už 4 roky ich považujem za súčasť svojho života. Ich hudba ma upútala až keď som počula ich sindel „Sorry seems to be the hardest word“ a odvtedy sú mojou najobľúbenejšou skupinou. Keďže predtým, ako vydali tento singel, mali ešte 2 albumy, kúpila som si ich a ich hudba sa mi páčila stále viac a viac. Jednoduché texty o láske, zrade a normálnych ľudských problémoch, pekná melódia a do toho štyria krásni, mladí chlapci.. Jednoducho sú neodmysliteľnou súčasťou môjho života, a som im veľmi vďačná za ich nádherné piesne, ktorémôžem počúvať, aj keď skupina Blue, ako taká, je už minulostňťou. V mojom srdci vždy ostane.
 
Zdroje: kniha Blue- jednoducho neodolateľní
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.