Tento článok bol vytlačený zo stránky https://referaty.centrum.sk

 

Beletrizovaný životopis

Kde bolo tam bolo, bolo to v mestečku Liptovský Mikuláš. Bolo to presne 8. júla 1992 a ja som sa narodila. Narodila som sa skoro na obed. Bolo to dvadsať minút po dvanástej hodine. Z rozprávania rodičov viem, že bolo pekne a slnečno. Celkovo v ten rok bolo suché a horúce leto. Narodila som sa v znamení raka.

Od malička som vyrastala na dedine. Vyzerala som ako každé malé dieťa. Mala som hnedé, krátke vlasy. Stále som sa usmievala, no občas som si aj poplakala. Plakanie patrí ku každému malému dieťaťu. Z rozprávania mojej mami viem, že keď som začala plakať, tak ma nikto nevedel utíšiť. Moje vlastnosti , na ktoré si spomínajú moji rodičia, boli väčšinou zlé, no našli sa aj dobré. Nerada som spala, veľa som plakala a mnoho ďalších. Jedák zo mňa dobrý nebol takže všetko okrem sladkostí a ovocia museli do mňa pchať.

Keď som bola trochu staršia- dva a pol ročná veľmi rada som mala pečené kurča. Táto vlastnosť mi ostala aj dodnes. Lenže dnes okrem pečeného kurčaťa mam rada aj segedínsky guláš s knedľou. K mojim záľubám patrí korčuľovanie na kolieskových, ale aj zimných korčuliach. Okrem toho rada sa bicyklujem, plávam, ale rada si prečítam aj dobrú knižku. Veľmi rada, čítam knihy o dievčatách, ktoré sú približne v mojom veku. Okrem čítania kníh pozerám televízor, ale aj sa rada hrám na počítači. Presne druhého septembra 1998 som začala chodiť do školy. Prvý deň sme si boli pozrieť triedu, do ktorej budem chodiť. V triede nás bolo 28 detí. Prvý deň sa mi v škole páčilo. Sadla som si do druhej lavice. Od piateho ročníka som navštevovala triedu s rozšíreným vyučovaním matematiky a prírodovedných predmetov v Liptovskom Hrádku. V tejto triede bolo o jednu hodinu matematiky naviac.

Po deviatom ročníku som sa rozhodla študovať na gymnáziu v Liptovskom Hrádku, kde zatiaľ aj študujem. Po strednej škole by som chcela mať aj vysokoškolské vzdelanie, no to ešte neviem,aké bude. Keď doštudujem budem si hľadať prácu a neskôr si možno založím aj rodinu.

Koniec vytlačenej stránky z https://referaty.centrum.sk