Tento článok bol vytlačený zo stránky https://referaty.centrum.sk

 

Tweens

Speváčky, moderátorky a tohto času aj muzikálové herečky: Veronika a Daniela Nízlove sa narodili 15.mája 1986. Začiatok ich speváckej kariéry nastal v roku 1996 na detskej súťaži Hviezdička. V roku 1998 začali moderovať televíznu reláciu Detský kľúč. V roku 2000 nasledovalo podpísanie vydavateľskej zmluvy s produkčným domom Forza a vydanie dodnes úspešne sa predávajúceho debutového albumu Tweens (cca.11 000ks).

Po veľmi úspešnom debute podpisujú Tweens už o rok neskôr exkluzívnu zmluvu s produkčným domom Forza. V roku 2001 vydanie druhého albumu (Máme čas...) na ktorom spolupracovali s Vašom Patejdlom a Michalom Davidom - ten si s nimi na albume zaspieval. Predaj obidvoch albumov ocenený na Slovensku nie každodennými zlatými platňami (v súčastnosti je už album "Máme čas" platinový). Majú za sebou úspešné turné "Zimná karavanou tour" v spolupraci so spoločnosťou Coca-Cola, kde okrem vlastných piesní spievali aj vianočné koledy. Svoje skúsenosti pred kamerou využívajú v Tv Markíza, kde moderujú hudobnú reláciu Hitbox.

20.10.2003 vyšiel nový album Škrtni zápalkou. Kvôli účinkovaniu v pražskom muzikáli režiséra Filipa Renča - Rebelové(www.rebelove-muzikal.cz) mali uplynulé leto poriadne nabitý program, ale aj napriek tomu stihli absolvovať fotenie na nový album spolu renomovaným slovenským fotografom Martinom Vrábkom. O pesničky na novom albume sa postarali viacerí autori a záverečnú mixáž spolu s aranžmámi dostal na starosť gitarista skupiny Elán, Peter Farnbauer. Prvý singel z albumu (Nebo) sa v rozhlasovom éteri objavil koncom septembra. Ďalším singlom bude pomalá balada Pred polnocou. Album vychdza 24.11.2003 aj v susednej Českej republike.

Zdroje:
tweens - www.tweens.sk

Linky:
tweens - www.rebelove-muzikal.cz

Koniec vytlačenej stránky z https://referaty.centrum.sk