referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Vilma
Piatok, 29. mája 2020
Irena Schusterová životopis
Dátum pridania: 07.03.2002 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: stepik
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 832
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 3.5
Priemerná známka: 3.01 Rýchle čítanie: 5m 50s
Pomalé čítanie: 8m 45s
 
-narodená 12. novembra 1937 v Bobrove, okres Námestovo
1953 - 1957 Absolvovala Strednú zdravotnú školu s maturitou v Bratislave
1957 - 1977 Počas zamestnania absolvovala 30-mesačné postgraduálne štúdium na Doškolovacom zariadení v Bratislave
1957 - 1990 Bola zamestnaná v Detskej nemocnici v Košiciach, z toho 15 rokov ako dietna sestra a 18 rokov ako vedúca prevádzky
1990 - 1992 Sprevádzala manžela, ktorý bol veľvyslancom ČSFR v Kanade. Záľuby: Vo voľnom čase sa venuje turistike, knihám. Pani Schusterová má veľkú záľubu v pestovaní kvetín. Aktivity pani Ireny Schusterovej, manželky prezidenta Slovenskej republiky
V novembri 1999 vo veľkej sále PKO v Bratislave sa uskutočnil benefičný koncert Únie nevidiacich a slabozrakých Slovenska pod záštitou Ireny Schusterovej, manželky prezidenta SR. Výťažok z koncertu v sume 200 000 Sk bol odovzdaný Evanjelickej pomocnej škole pre hluchoslepé deti v Červenici dňa 28. marca 2000 za účasti pani Ireny Schusterovej a predstaviteľov Únie nevidiacich a slabozrakých. Finančné prostriedky budú slúžiť na vybudovanie telocvične pre postihnuté deti Evanjelickej pomocnej školy v Červenici. V decembri 1999 pred Vianočnými sviatkami pani Irena Schusterová navštívila nasledovné zariadenia a ústavy:
Domov sociálnych služieb pre deti, Mokrohájska ul. č. 3 v Bratislave, kde sa stretla s postihnutými detičkami a odovzdala im rôzne darčeky. Postihnuté deti sa odmenili bohatým kultúrnym programom.
Na Mokrohájskej ulici č. 3 v Bratislave zároveň odovzdala knihy a sladkosti deťom zo Základnej a strednej školy pre telesne postihnutých. Potom sa p. Schusterová osobne stretla s deťmi v krúžku "paličkovania", kde v prítomnosti pani Haberernovej z ÚĽUV-u odovzdali vedúcej vedenia krúžku paličkovania pani Dr. Schwarzbacherovej rôzne priadze, ako aj materiál na paličkovanie. Zároveň si p. Schusterová prezrela výstavku paličkovaných prác detí s rôznymi zaujímavými motívmi zo života.
Detskú fakultnú nemocnicu - oddelenie detskej onkológie, Limbová ul., Bratislava - za prítomnosti MUDr. Sejnovej a doc. MUDr. Kaizerovej. Hospitalizovaným deťom odovzdala rozprávkové knihy z vydavateľstva Mladé letá, rôzne spoločenské hry a hračky. Zároveň malí pacienti prevzali čokoládové kolekcie na výzdobu stromčeka na nemocničnom oddelení.
Rád sestier Matky Terezy na Rovniankovej ul. 10 v Bratislave.
 
   1  |  2  |  3    ďalej ďalej
 
Súvisiace linky
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.