referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Slavomír
Pondelok, 22. apríla 2024
Jenifer Lopez
Dátum pridania: 14.08.2008 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: adamsuja
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 1 020
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 2.8
Priemerná známka: 2.95 Rýchle čítanie: 4m 40s
Pomalé čítanie: 7m 0s
 
Táto 168 centimetrová krásavica z Bronxu sa preslávila hneď na niekoľkých frontoch. V prvom rade robí už dlhý čas radosť bulvárnym novinárom svojím škandalóznym vzťahom s rapperom a producentom jej prvej platne Puffom Daddym. Keď spolu začínali, bol Puff ženatý s modelkou Kim Porterovou s ktorou má syna. Vzťah s Jennifer vyšiel naplno najavo, keď ich po prestrelke v istom New Yorskom bare zadržala polícia. Hviezdna Jennifer aspoň zistila, ako chutí pobyt v cele. Možno sa jej to zíde v jej hereckej kariére. Ďalším hodnotným kúskom pre médiá je fakt, že Jennifer si svoju postavu váži natoľko, že si ju nechala poistiť na jednu miliardu dolárov. A to ako správna Portorikánka stále pekne priberá a ako správna hviezda Hollywoodu zasa chudne. Preto sa vám jej nohy, ktoré sa v akomsi rebríčku stali jednými z najkrajších na svete, nemusia pozdávať na každej fotografii. Treťou vecou, ktorou táto mladá žena rozhodne zaujala, je jej životný sen. „Chcem zvrhnúť Juliu Robertsovú z trónu hviezdy číslo jeden v Hollywoode.“ Jennifer nemá malé plány, vyzerá to však tak, že minimálne tie detské sa jej splnili do bodky.

Narodila sa v Bronxe v rodine portorikánskych prisťahovalcov 24. júla 1970, ako tretia dcéra počítačového špecialistu Davida Lopeza a jeho manželky, učiteľky Guadalupe. Rodičia dúfali, že sa z nej stane právnička. Rodič mieni, tvrdohlavá dcéra mení. Napriek tomu, že malú Jennifer viedli k umeniu a od piatich rokov sa venovala tancu a od siedmich spevu, keď sa rozhodla, že bude speváčkou a herečkou nasledovala veľká rodinná hádka, v ktorej všetci prehrali. Jennifer si nedala vziať svoje sny a od rodičov odišla. Živila sa ako čašníčka v bare Glorie Estefanovej. Táto práca ju ubíjala. Nielenže musela roznášať nápoje, ale navyše bola zamestnaná u speváčky, namiesto toho, aby sama spievala. Našťastie rodinná búrka prehrmela a Jennifer sa mohla vrátiť domov a dostala aj rodičovské požehnanie. Napokon, hudba živí obe jej sestry. Jej najstaršia sestra Leslie je učiteľkou hudby a o rok staršia Lynda je disdžokejka newyorského rádia. Jej filmové začiatky boli priemerné. Za svoju prvú skutočnú šancu považuje úlohu vo filme My Little Girl. S úspechom, aj keď malým televíznym, sa stretla po stvárnení tanečnice v seriáli In Living Colours. Práve tam si ju všimol Puff Daddy a nechal ju tancovať vo svojom klipe. Objavila sa aj v klipe Janet Jacksonovej. Dostávala stále nové a nové ponuky na postavy v sitcomoch a začínalo ju to unavovať. Chcela za každú cenu dobyť Hollywood.

Jej prosby boli vyslyšané v roku 1995, keď ju režisér Gregory Navy obsadil do svojho filmu o prisťahovalcoch – Mi Familia. Táto úloha bola pre Jennifer, ako vymyslená. To, čo mala hrať totiž sama zažila. Aj keď jej prvý film nepriniesol žiadne veľké ovácie, svet filmu si ju všimol. Oslovil ju totiž sám veľký Francis Ford Copola a ponúkol jej úlohu učiteľky v bôľnej komédii s Robinom Williamsom – Jack.. Napriek tomu, že kritiky na komédiu boli rôzne Jennifer sa páčila. Nasledoval Vlak plný peňazí s Wesleym Snipesom a Woodym Harrelsonom. Napriek tomu, že výkony mužských predstaviteľov roznosili kritici na kopytách, Jennifer opäť s úspechom „prešla“. Výkon v tomto filme jej pomohol získať úlohu speváčky Seleny Quintanillovej. V biografickom filme Selena, stvárnila držiteľku Grammy, ktorú na prahu kariéry zavraždil jej fanúšik. Za jej stvárnenie Jennifer získala Zlatý glóbus. Premiéra filmu Selena sa pre Jennifer stala osudnou aj z ďalšieho dôvodu. Práve na tomto večierku ju verejne o ruku požiadal jej spolužiak Ojani Noa. Jeho ponuku prijala. Zrejme to od ženy, ktoré zarobila práve za tento film čiastku vyššiu ako jeden milión dolárov nebolo prozreteľné. Ich manželstvo vydržalo iba šesť mesiacov. Potom sa rozišli s tým, že z Jenniferinho pohľadu bol jej manžel málo ambiciózny a neverný. Z jeho pohľadu bola ona ambiciózna až príliš a nič okrem kariéry ju nezaujímalo. Ťažko povedať, ako to bolo s jeho neverou.

Jeho slová však potvrdzuje skutočnosť, že Jennifer v tom čase neustále pracovala. Šla z filmu do filmu Nakrútila dobrodružno horrorovú Anakondu /1997/, gangsterku Krv a mlieko /1997/ s Jackom Nicholsonom a geniálny U-Turn /1997/ pod vedením Olivera Stonea. V roku 1998 nakrútila film Zakázané ovocie s Georgeom Cloonym a zarobila si zaň viac ako dva milióny dolárov. V roku 1999 sa na pulty obchodov s hudbou dostalo CD Jennifer Lopézovej On The 6. Päť týždňov sa jej singel If You Had My Love držal na prvých priečkach hitparád. MTV ju nominovalo na päť cien. Do dnešného dňa sa z tohoto CD s latinsko-americkými rytmami predalo viac ako dva milióny kusov. Jennifer Lopézovej sa darí. Nesplnených snov už ostáva iba málo. Okrem toho plní aj kasy kín. Jej posledný film The Cell, v ktorom sa vydáva do zákutí duše psychopatického vraha sa stal v Amerike kasovým trhákom. Jennifer si zaň odniesla už päť miliónov dolárov. Jej život je závideniahodný, jej jediným problémom je láska, menovite Puff Daddy. Predstavte si, že ho pristihla, ako telefonuje na erotickú linku. A to bola iba v kúpeľni. Čo ten chlap môže robiť, keď ide jeho krásna manželka nakrúcať?
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.