referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Mikuláš
Streda, 6. decembra 2023
Moja charakteristika - ako sa vidím
Dátum pridania: 24.09.2012 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: Lydka123
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 536
Referát vhodný pre: Základná škola Počet A4: 1.3
Priemerná známka: 2.89 Rýchle čítanie: 2m 10s
Pomalé čítanie: 3m 15s
 
28. marca roku 2000 sa narodilo drobné a chutné bábätko, ktoré dostalo meno Lýdia. Nebol to nikto iný ako ja. Zo začiatku zo mňa boli všetci na mäkko. Samé: “Ó, aké krásne malé bábo, a tie nožičky a ručičky.” No keď prišlo to obdobie „A prečo? ” tak už to nebolo to malé milé dievčatko aké bývalo.
Momentálne mám dvanásť rokov. Študujem na ZŠ Lúčna a navštevujem siedmy ročník. Keď už som pri tej škole, tak najradšej mám svojich spolužiakov. Učenie ma veľmi nebaví, ale čo už narobím učiť sa musím. Medzi moje obľúbené športy, ktoré z času na čas aj praktikujem, patrí určite tenis, volejbal, cyklistika, plávanie, vybíjaná a najradšej mam stolný tenis. Tiež mám veľmi rada tanec, varenie a s tým spojené jedlo a pečenie. Taktiež rada spím a najradšej pred televíziou. Mojou obľúbenou farbou je modrá a narodená som v znamení barana. Mám dvoch starších bratov, no nie vždy s nimi vychádzam dobre.
A aká vlastne som a ako vlastne vyzerám? Tak na tvári mám dve modro-sivé oči, pod nimi mám stredne veľký nos a úzke pery. Po bokoch hlavy mám dve malé uši. Najradšej nosím rifle, to je moje najobľúbenejšie oblečenie. Potom rada nosím tričká s krátkym rukávom, no keď je zima tak dlhému sa nevyhnem. Sukne neznášam takže tie nosím iba keď musím. Keby som sa mala vystihnúť povahovo, vybrala by som si tieto vlastnosti: priateľská, energická, niekedy cieľavedomá a veselá. Toto všetko patrí samozrejme k lepším stránkam mojej osobnosti, ako tiež zmysel pre humor, optimizmus, z časti pracovitosť a ochota pomáhať druhým. Tieto vlastnosti si na sebe cením najviac. Rada skúšam nové veci a to sa mi pravdaže nie vždy vyplatí. Častokrát sa prejavuje moja tvrdohlavosť a lenivosť, ktorá ma prepadne zväčša keď sa musím učiť. Jednou z mojich zlých vlastností je náladovosť a s ňou niekedy spojené výbuchy zlosti, no pozor, keď mi niekto ublížil môžem byť k nemu dosť krutá, no našťastie nevydržím byť s niekým dlho pohádaná, ale taktiež neznášam, keď sa musím ospravedlňovať. Hovorí sa, že najťažšou a najdlhšou, ale zároveň aj najlepšou školou je škola života!
Počas môjho dvanásť ročného života som prišla na to, že ľudia vyzerajú hneď krajšie, ak sa usmievajú, a tak sa snažím stále chodiť s úsmevom na tvári. Riadim sa heslom: ”Nemrač sa, pretože nikdy nevieš, kto sa môže zaľúbiť do tvojho úsmevu…”Mám svoje dobré, ale aj tienisté stránky ako každý. Dúfam, že som a opísala natoľko, aby si každý môj približný vzhľad a charakter vedel predstaviť! :)
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.