referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Alexander
Utorok, 27. februára 2024
Kurt Cobain životopis
Dátum pridania: 10.11.2002 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: kurtica
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 1 389
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 4.6
Priemerná známka: 2.88 Rýchle čítanie: 7m 40s
Pomalé čítanie: 11m 30s
 
Kurt Donald Cobain

Každý mladý človek má svojho obľúbeného herca, speváka alebo športovca. Už od roku 1993 si srdcia mnohých mladých ľudí v Európe i Amerike získava skupina, ktorú niektorí nenávidia a iní ju zbožňujú. Je to NIRVANA a najmä jej spevák a gitarista v jednej osobe Kurt Donald Cobain.

Kurt sa narodil 20. februára 1967 v americkom mestečku Aberdeen, ktoré je situované asi 120 km juhozápadne od hlavného mesta amerického štátu Washington. Do svojich siedmich rokov žil šťastne ako všetky ostatné deti. Keď mal sedem jeho rodičia sa rozviedli. Bol to obyčajný rozvod, ale Kurtom to otriaslo. Stal sa z neho plachý a citlivý chlapec. Po rozvode sa ustavične sťahoval od mamy k otcovi a späť. Nakoniec začal rodičom prekážať, a preto sa musel presťahovať k babke do mesta Seattle. Tento úsek jeho života sa odráža aj v niektorých jeho textoch, napr. v Sliver. Už ako dieťa bol Kurt označený ako hyperaktívny. Lekári mu predpísali lieky, ktoré boli založené na morfiu, aby mu pomohli sústrediť sa v škole. Vďaka týmto tabletkám nemohol zaspať často až do štvrtej ráno, a preto mu dávali sedatíva, ktoré ho zasa uspali. Kurt nenávidel školu, cítil sa v nej sám. Viac ako učenie ho bavilo maľovanie a spievanie. Ostatní chlapci sa skôr zaujímali o futbal a šport, preto bol Kurt často s dievčatami. Občas sa aj sám cítil ako dievča. Chlapci sa s ním chceli kamarátiť, ale on ich nenávidel. Vedel, že je to preto, aby sa dostali do spoločnosti dievčat.
Na strednej škole študoval Kurt umenie, čo sa mu veľmi páčilo. Nikto nevie pochopiť, prečo v máji 1985 len pár dní pred postupovými skúškami prestal do školy chodiť. Začal pracovať, ale vôbec sa mu nedarilo a nikde nevydržal dlhšie ako týždeň.
Keď bol Kurt ešte malý, počúval Beatless a Monkees. Jeho otec v 1979 vstúpil do nahrávacej spoločnosti a on začal počúvať skupiny ako Led Zeppelin, Black Sabath a Kiss. Neskôr sa mu páčil aj britský alternatívny rock skupín Clash a Sex Pistols. V deň svojich 14. narodenín si kúpil svoju prvú gitaru. Od tohto dňa sa učil hrať a vytváral svoj vlastný hudobný štýl. Spriatelil sa s aj grungeovými skupinami v Seattli a niekedy im pri koncertoch pomáhal.
V roku 1986 spolu so svojim bývalým spolužiakom Kristom Novoselicom založil Kurt skupinu Nirvana. Hral na gitare a spieval a Krist hral na bass-gitare. Veľkým problémom bolo nájsť kvalitného bubeníka. Po niekoľkých pokusoch s rozličnými hudobníkmi konečne našli toho pravého.
 
   1  |  2  |  3  |  4    ďalej ďalej
 
Podobné referáty
Kurt Cobain životopis SOŠ 2.9569 267 slov
Kurt Cobain životopis SOŠ 2.9498 10958 slov
Kurt Cobain životopis SOŠ 2.9684 862 slov
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.