referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Adolf
Pondelok, 17. júna 2024
Bakteriálne nákazy
Dátum pridania: 08.04.2005 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: vilkox16
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 338
Referát vhodný pre: Základná škola Počet A4: 1.3
Priemerná známka: 2.96 Rýchle čítanie: 2m 10s
Pomalé čítanie: 3m 15s
 
Salmonelové infekcie.

Salmonely sú baktérie, ktorých je okolo 1000 typov. Niektoré z nich majú svoj zdroj v ľuďoch chorých na brušný týfus alebo paratýfus, prípadne v tých, ktorí nie sú zjavne chorí, ale sú bacilonosičmi. Ostatné druhy salmonel majú rezervoár v chorých zvieratách ( teľatá, ošípané a iné). Zdrojom salmonel sú aj vajcia, najmä kačacie. Salmonely vyvolávajú predovšetkým dva druhy ochorenia: brušný týfus a paratýfus a salmonelózy.

Salmonelóza

Salmonelóza je dosť časté ochorenie, zaraďuje sa do veľkej skupiny alimentárnych nákaz či otráv. Zapríčiňuje ju chybná potrava infikovaná salmonelami, prípadne aj iné mikróby. Salmonely môžu účinkovať už počas života zvieraťa, ktoré je choré na salmonelózu, ale môže nastať dodatočná kontaminácia mäsa či iných výrobkov salmonelami. Najčastejšie ide o jedlá, ktoré sa pripravujú na studeno (šaláty, majonézy, krémy a zmrzliny). Mimoriadne nebezpečné je používanie kačacích vajec pri príprave takýchto jedál. Ochorenie sa prejaví už o niekoľko hodín, zriedka 1-2 dni po zjedení takejto potravy, a to nevoľnosťou, vracaním a hnačkami. Následkom veľkých strát vody a soli vracaním vzniká neraz vysušenie organizmu. To vyvoláva poruchy obehu, čo v týchto ťažkých prípadoch môže byť osudné. V prevencii je dôležitá správna tepelná príprava potravín, zamedzenie prístupu hlodavcov k potravinám a ďalšie veterinárne opatrenia. Najmä v letnom období je lepšie obmedziť majonézy, zemiakové šaláty či jaternice, v ktorých sa môžu rozmnožiť salmonely, prípadne iné mikróby spôsobujúce črevné poruchy.

Slezinová sneť (ANTRAX)

Pôvodca tejto antropozoonózy sa vyskytuje hlavne u kráv, kôz a oviec, ktorým spôsobuje horúčkovité ochorenie spojené s hnačkami a celkovými septickými príznakmi. Človek sa nakazí pri priamom styku s chorým zvieraťom, kontaminovanou potravou alebo vdýchnutím infikovaného prachu z kože napadnutých zvierat.
Ochorenie môže po 1-5- dňovom inkubačnom čase prebiehať ako kožná forma v podobe pľuzgiera, ktorý sa vytvorí na mieste vstupu infekcie a má modrastú farbu. Nebezpečná je kožná forma na tvári, ktorá môže spôsobiť značný opuch kože s tvorbou vredov a ťažkými príznakmi. Pľúcna forma sa okrem ťažkých celkových príznakov prejavuje dusivým kašľom a vykašliavania krvavého hlienu. Rovnako črevná forma, charakterizovaná krvavými hnačkami a príznakmi zápalu podrušnice, i septická forma je nebezpečná. V liečbe sa používajú antibiotika.


 
Zdroje: Zdravoveda Prof. MUDr. Július Hrúzik, CSc.
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.