referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Slavomír
Pondelok, 22. apríla 2024
Mäsožravé rastliny
Dátum pridania: 12.05.2008 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: kalinka
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 199
Referát vhodný pre: Základná škola Počet A4: 0.6
Priemerná známka: 2.98 Rýchle čítanie: 1m 0s
Pomalé čítanie: 1m 30s
 
Mäsožravé rastliny nepatria, čo sa pestovania týka, medzi najzložitejšie. Preto, aby ste s nimi oslavovali úspech, je nevyhnutné, aby bolo dodržaných niekoľko bodov.
POLIEVANIE: Používať mäkkú vodu (najlepšie dažďovú, ktorú rastliny dostávajú voľne v prírode a je teda pre ne najprirodzenejšia. Môže sa použiť aj prevarená, či destilovaná)
SUBSTRÁT: Časti bežne pestovaných mäsožravých rastlín by nemali dlhodobo vyschnúť. No neznamená to, že by mali plávať v miske vody. Tak ako iné druhy rastlín, aj ich korene potrebujú vzduch, časté presadzovanie im nesvečí. Mali by sa presádzať až ked bude predchádzajúci kochlík zarastený. Pre sadenie používajte čistú rašelinu, prípadne zmiešanú s kremičitým pieskom.
SVETLO: znesú slnko ale aj tieň, ale v tieni nebudú kvitnúť. Najviac svetla, čo najlepšie prírodného, potrebujú hlavne v zime.
TEPLO: Najlepšie budú rásť pri izbovej teplote. Špirlice a mucholapky sa môžu celoročne pestovať aj vonku. No teplota by nemala byť vyššia ako 35 stupňov a nžšia ako 5 stupňov Celzia.
 
Podobné referáty
Mäsožravé rastliny SOŠ 2.9289 1869 slov
Mäsožravé rastliny SOŠ 2.9608 265 slov
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.