Tento článok bol vytlačený zo stránky https://referaty.centrum.sk

 

Tropikárium v Budapešti

NAJVÄČŠIE STREDOEURÓPSKE MORSKÉ AKVÁRIUM

Ak chcete bezprostredne zažiť neopakovateľnú atmosféru tropického pásma, na vlastné oči vidieť exotické zvieratá v ich prirodzenom prostredí a zblízka pozorovať pestrofarebný podmorský svet, navštívte Tropicarium a odneste si so sebou nezabudnuteľný zážitok!

Komplex atraktívneho morského akvária - TROPICARIA, vybudovaný na rozlohe 3000 m², je zabezpečovaný špičkovou technológiou z Japonska a celý chod komplexu riadi počítačový program. O živé tvory sa stará tím 25 - 30 špecialistov - biológov, veterinárov, ošetrovateľov a pod.

Hlavnou atrakciou Tropicaria je 1,6 mil. litrové žraločie akvárium s 11 metrov dlhým vyhliadkovým tunelom. Steny akvária sú zhotovené zo špeciálneho 16 cm. hrubého nerozbitného panoramatického skla. Návštevníci tak môžu bez obáv obdivovať až dvojmetrových tigrovaných či hnedých žralokov pochádzajúcich z Floridy, ktoré patria medzi 10 najnebezpečnejších druhov žralokov.

Ďalšou mimoriadnou atrakciou je prales, v ktorom návštevníci zažijú skutočnú tropickú klímu. Medzi obrovskými porastami sa náhle zotmie, blýska sa a hrmí, až na chrbty aligátorov začne počas 2 minút padať tropický vlažný dážď, počas ktorého všetci obyvatelia pralesa akoby ožijú. Pre všetkých návštevníkov je to skutočne vzrušujúci zážitok.V Tropicariu uvidíte tropické a oceánske živočíchy, exotické vtáctvo, najmenšie opice sveta (15 - 20cm, tzv. hodvábne opice ), aligátory, žraloky, hady, jaštery, pavúky a pod.

Živočíchy a tropické rastliny v sladkovodných akváriách pochádzajú z Afriky, Južnej Ameriky a Ázie. Živočíchy a rastliny v morských (slaných) akváriách pochádzajú z Indického oceánu, z Karibského a Červeného mora. Väčšina rôznofarebných rýb rozličných tvarov pochádza z koralových útesov.

Tropicarium sa nachádza v budove veľkého nákupno-zábavného centra s rôznymi reštauráciami, bufetmi, obchodmi a turistickými atrakciami.

Ani zďaleka sme Vám nepredstavili všetky živočíchy a atrakcie , no po návšteve Tropicaria pochopíte, aké fantastické hodnoty existujú na našej Zemi a aké dôležité je ich zachovať.


Koniec vytlačenej stránky z https://referaty.centrum.sk