referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Edita
Pondelok, 26. septembra 2022
Mrkva
Dátum pridania: 28.05.2009 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: Nelly
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 597
Referát vhodný pre: Gymnázium Počet A4: 1.6
Priemerná známka: 2.94 Rýchle čítanie: 2m 40s
Pomalé čítanie: 4m 0s
 

Mrkva
(Daucus carota)


Mrkva obyčajná
(lat. Daucus carota)

Je rastlina z čeľade zelerovité. Pestuje sa ako poľnohospodárska kultúrna plodina - koreňová zelenina.
Mrkva obyčajná je dvojročná kultúrna rastlina, väčšinou má červený koreň, viackrát perovito zložený, silne strihanými listami a príjemnou vôňou. V druhom roku rastlina vyháňa hranatú, rozkonárenú stonku, ktorá je striedavo obrastená strihanými listami a ukončená zloženým okolíkom bielych kvetov. Koreň mrkvy obsahuje vitamíny A, B a C, betakarotén, železo, vápnik, draslík a sodík.
Mrkva rastie aj divo na svahoch a lúkach; táto forma má biely koreň. Stredný kvet v okolíku je tu tmavo zafarbený. Pestovaná mrkva má veľa kultivarov: s dlhými, valcovitými alebo okrúhlastými koreňmi. Všetky kultivary sa pestujú v záhradách alebo na poliach. Rozšírenie jej pestovania je hlavne v Európe a Severnej Amerike.

Účinky: znižuje cholesterol, predchádza zápche, pomáha pri kožných chorobách, nedokrvení a oslabení organizmu. Chráni zrak. Znižuje riziko rakoviny pľúc. Jednoduchý spôsob ako znížiť hladinu cholesterolu v krvi. Je vynikajúcou regeneračnou potravinou, ak sa človek cíti vyčerpaný alebo sa zotavuje. Mrkva je bohatá na vitamíny A, B a C, betakarotén, železo, vápnik, draslík a sodík.

Množstvo: Každý deň jedzte 2 mrkvy alebo vypite pohár čerstvej šťavy. Pôst s mrkvovou šťavou v priebehu 1 alebo 2 dni je veľkou detoxikačnou terapiou pečene. Viac vitamínu A - karoténu sa uvoľňuje pri spacovaní mrkvy než pri hryzení v surovom stave. Pri strúhaní to je 36%, pri tepelnej úprave až 60%, kým pri jedení celej surovej mrkvy len 5%. Ak si dávate čerstvú mrkvovú šťavu, vmiešajte do nej aj lyžičku panenského oleja, vďaka ktorému sa karotén v tele lepšie využije.

Mrkvová Šťava: Pre svoj obsah vitamínov, enzýmov a minerálnych látok je mrkvová šťava dôležitá pre zdravý vývin. Priaznivý je vplyv surovej mrkvovej šťavy aj na kožné, žalúdočné a očné choroby. Pri nábore žiakov do leteckých učilíšť v USA boli mnohí kandidáti odmietnutí pre chybu zraku. Po kúre so surovou mrkvovou šťavou boli niektorí uznaní za schopných a boli prijatí na učilište. Najväčší jej význam je v prevencii a liečení nádorových ochorení.

Prečo piť mrkvovú šťavu?
- pomáha pri liečbe a prevencii chorôb očí (pacienti s nedostatočnou zrakovou silou pravidelným pitím dosiahli vyššiu ostrosť zraku)
- pomáha zachovávať štruktúru a pevnosť kostí a zubov (0,5l šťavy je porovnateľné s 0,5g kalciových tabletiek)
- chráni nervový systém
- zvyšuje odolnosť voči infekčným a iným chorobám (chrípka, zápal krčných mandlí)
- pôsobí proti tvorbe vredov a opuchov (v organizme má čistiacu schopnosť)
- zlepšuje kvalitu mlieka u dojčiacich matiek
- je vhodná pri odtučňovaní a rôznych druhoch diét
- obsahuje látky, ktorých nedostatkom vznikajú rôzne dermatitídy -kožné ochorenia (vredy, akné, vitiligo, vysúšanie pokožky, atď.)
- v tráviacom trakte svojím zložením vytvára prostredie, ktoré pomáha pri liečbe chorôb a porúch hrubého čreva
- pôsobí pri prevencii a liečbe rakovinových ochorení

 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.