referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Zlatica
Streda, 28. februára 2024
Hašiš
Dátum pridania: 05.10.2004 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: shape_svk
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 1 011
Referát vhodný pre: Gymnázium Počet A4: 4.1
Priemerná známka: 2.95 Rýchle čítanie: 6m 50s
Pomalé čítanie: 10m 15s
 
Užívanie

Hašiš sa do tela dostáva rôznymi spôsobmi. Je možné ho jesť ako sladkú či slanú látku, piť v čaji alebo ďalších nápojoch. Hašiš fajčia tí, ktorí chcú dosiahnuť čo najúčinnejšieho pôsobenia. Vo Veľkej Británii sa obvykle používa na zbalenie zvitku niekoľkých cigariet zlepených dohromady, v ktorých je tabak zmiešaný s zospustenou živicou alebo určitým množstvom trávy. Pomer trávy ku tabaku je obvykle 2:1 v prospech tabaku. Pre hašiš postačí gulička veľkosti kukuričného zrna.Cigarety sú často doplňované centimeter dlhým zrolovaným kartónovým filtrom.
Hašiš i tráva sa takisto fajčia vo vodných fajkách, ktoré ochladzujú a zjemňujú dym prepúšťaním cez stľpec vody. Guličky hašiša ide tiež balacovať na špičke horiacej cigarety alebo zahrievať na fólii.
Na rozdiel od cigaretového dymu, dym hašiša sa nerozfukuje bezstarostne po miestnosti. Vdychuje sa hlboko do pľúc a tam sa niekoľko sekúnd zadržuje. Často to nováčkom spôsobí záchvat prudkého kašla. Pľúca sa ale postupne naučia, ako si s dymom poradit, a fajčiari- veteráni sú dokonca schopní hovoriť nezreteľným, šepkavým hlasom, kým zadržujú dym hlboko v pľúcach.

Pôžitky

Nie je jednoduché popísať hašišovú skúsenosť, pretože existuje veľa druhov živice a trávy, alebo preto, že každá osoba reaguje inak. Konope zo všetkých drog najviac vyvoláva striedanie ľudských emócií. Takzvané ľahké drogy nespôsobujú veľké psychické výbuchy ako LSD, ale zmeny cítenia a vnímania môžu byť hlboké. Povesť hašiša ako mäkkej drogy znamená, že je neprípustné v skúsných kruhoch ukázať okoliu známky zdrogovania. Potláčanie vplyvu drogy nepôsobí najpríjemnejšiu skúsenosť, zvlášť keď niekto skúša nové, vyšľachtené, veľmi účinné semená, ako napr. skunk.

Fajčenie

Fajčenie niekoľkých zrniek stredne kvalitného konope zmiešaného s tabakom pôsobí slabšie na mozog ako prehĺtanie rovnakého množstva. Pri inhalovaní nebude žiadny fajčiar čakať viac ako 10 min., či živica alebo tráva niečo ponúkne. Počiatočné pocity závisia na kvalite konope. Hašiš je obvykle oveľa viac umŕvujúci ako tráva. Tá je ľahšia a rýchlejšia- i keď existujú i určité trávy, ktoré dokážu položiť narkomana už po niekľkých šlukoch.Častejšie prichádzajú pocity oslobodenia od zábaran, snívanie, ostrejšie vnímanie zvukov, farieb a tvarov. Hudba pravdepodobne znie omnoho lepšie než zvyčajne. Odhalujú sa skryté vrstvy a prichádza impulz prenášať hlbokomyselné reči, smiať sa a jesť obovské množstvo potravín.
Mladší menej skúsení fajčiari dokážu zavrieť oči a prežiť napríklad živú halucináciu kreslených filmov. Skunk a ostarné silné rastliny môžu vyvolať škodlivé účinky podobné LSDdokonca s otvorenými očami. Môžu tiež vyvolať predstavu húpania podlahy a príložitostne nútia k zvracaniu.
Komunikácia medzi krúžkom fajčiarov je často bez zábran.Vymieňajú si intimity- sexuálne i duševné. Vyššia dávka alebo ťažšie zmesi znehybäujú telo i predstavivosť a vedú k nechuti pohnúť jediným údom.
 
   1  |  2  |  3  |  4    ďalej ďalej
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.