referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Gizela
Utorok, 17. mája 2022
Oxidačno – redukčné reakcie sacharidov
Dátum pridania: 31.08.2007 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: toxicman
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 380
Referát vhodný pre: Gymnázium Počet A4: 1.2
Priemerná známka: 2.95 Rýchle čítanie: 2m 0s
Pomalé čítanie: 3m 0s
 

Laboratórne cvičenie č. 2

Oxidačno – redukčné reakcie sacharidov

Úlohy:Skúmame redukčné účinky sacharidov a reagujúce s Fehlingovým a Tollensovým skúmadlom a dôkaz škrobu.

Pomôcky: sada skúmaviek, pipety, vodný kúpeľ, kahan

Chemikálie: Felingov roztok I.(CuSO4) a II.(roztok NaOH a vínanu draselno-sodného) , Tollensovo skúmadlo(AgNO3), roztoky – glukózy, fruktózy, sacharózy, laktózy, jablčná šťava, škrob

Postup práce:

  • a) očíslujeme päť skúmaviek a do každej dáme roztok sacharidu (po 2cm3) v poradí: glukóza, fruktóza, sacharóza, laktóza a jablčná šťava. Do každého roztoku pridáme Fehlingov roztok (po 4 cm3). Všetky skúmavky zohrievame 3 minúty vo vriacom vodnom kúpeli a pozorujeme, ktoré sacharidy reagujú za vzniku bledočervenej zrazeniny Cu2O
  • b)Opäť si pripravíme vzorky sacharidov. Do jednotlivých vzoriek dáme tesne pred reakciou pripravené Tollensove skúmadlo (2cm3). Všetky skúmavky zohrievame 3 minúty teplom vodnom kúpeli a pozorujeme vznik strieborného zrkadla v jednotlivých skúmavkách. Výsledky obidvoch pokusov napíšeme do tabuľky.

Tabuľka:

SkúmadloRoztok sacharidov
glukózafruktózasacharózalaktózajablčná šťava
Fehlingovočerveno- oranžováčerveno- oranžovánereaguječerveno- oranžováčerveno- oranžová
Tollensovostriebornástriebornánereaguje medová
(svetlejšia)medová
(tmavšia)

Záver: Splnením zadaných úloh sme pozorovali oxidačno – redukčné vlastnosti sacharidov. Zistili sme, že sa prejavili u všetkých reagujúcich reaktantov zmenou sfarbenia. Okrem sacharózy pretože nemá voľný polyacetálový hydroxyl. Po pridaní Felingovho roztoku zmenili sacharidy svoju farbu na červenooranžovú kvôli meďnatým katiónom. Glukóza a fruktóza pri pridaní Tollensovho skúmadla zmenili svoju farbu na striebornú kvôli strieborným katiónom. Laktóza a jablčná šťava zmenili svoju farbu na medovú pretože majú zložitejšiu štruktúru.

Škrob sa pri reakcii z roztokom KI zafarbil na tmavomodro, pretože keď dochádza k prenikaniu jódu do vnútornej dutiny závitnice mení sa jeho schopnosť absorbovať svetlo a sfarbí sa na modro. Povarením sa reakčná zmes odfarbí, pretože sa tým narušia väzby v štruktúre amylózy.

 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.