referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Marína
Streda, 8. decembra 2021
Agroturistika
Dátum pridania: 10.06.2003 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: stepik
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 243
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 1
Priemerná známka: 2.96 Rýchle čítanie: 1m 40s
Pomalé čítanie: 2m 30s
 
Agroturistika je ideálním typom rodinnej dovolenky. Agroturistiku ponúkajú rôzne cestovné kancelárie rodinám, ktoré žijú vo veľkomeste. Tieto rodiny chcú zažiť niečo zaujímavé a priodzené. Väčšina týchto občanov nikdy nevidela na živo domáce a hospodárské zviera, preto sa väčšina týchto výletov-dovoleniek organizuje na farmách alebo na rančoch. Na Slovensku existuje aj zväz agroturistov, ktorý organizuje každý víkend výlety na farmy a ranče v skoro každom okrese na Slovensku. Agroturistiku poúkajú aj jazdecké oddiely a telovýchovné zväzy, v ktorých sa turisti naučia základné jazdecké techniky a naučia sa zaobchádzať so zvieraťom. Agroturistika je forma vonkajšej turistiky, ktorú prevádzkuje farmár a slúži mu ako vedľajší finanční zdroj k udržaniu alebo rozšíreniu jeho pracovnej činnosti, tj. výroby prírodných produktov (rastlinných alebo živočišných). Umožňuje stráviť volný čas v zdravom prostredí vonkajška. Turista sa môže volne pohybovat po celej farme a má tak jedinečnú možnost sa so všetkým zoznámit, vrátane domácích i hospodárských zvíerat (mačky, psi, kone, kravy, kozy, ovce, sliepky ai.).
Turista si tiež môže priamo na farme kúpiť produkty domácích zvieat (mlieko, tvaroh, syry, vajcia) alebo čerstú zeleninu či ovocie.
V okolí farmy má jedinečnú možnost výletov, kúpania a zberu lesných plodov a húb.
Ekoagroturistika je agroturistika prevádzkovaná na ekologickej farme.Ekologická farma nepoužívá pri výrobe rastlín a chovu zvierat žiadne syntetické chemikálie, hnojiva, hormonálné prípravky, umelé farbiva či konzervačné látky. Zvierata sú chováné prirodzným spôsobom a kŕmené bez používania masokostných múčiek. Produkty ekologického hospodárenia podliehajú prísnej kontrole a splňujú medzinárodné štandardy. Môžu používat ochranú známku BIO.
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.