referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Oldrich
Nedeľa, 3. decembra 2023
Mágia mŕtveho mora
Dátum pridania: 21.04.2005 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: Keco
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 223
Referát vhodný pre: Základná škola Počet A4: 0.8
Priemerná známka: 2.98 Rýchle čítanie: 1m 20s
Pomalé čítanie: 2m 0s
 
Kozmetika Kawar- z najnižšie položeného miesta na svete, z Mŕtveho mora, prichádzajú k Vám produkty kozmetiky Kawar, ktoré sú vyrábané v Jordánsku s dôrazom na vysokú kvalitu rafinovania a ekologickú čistotu. Kozmetika Kawar obsahuje výhradne prírodné komponenty, jedná sa o prirodzene vyrovnaný komplex minerálov a ďalších prvkov, ktoré nám darovala sama príroda. Originálne zloženie kozmetiky Kawar významne ovplyvní Vaše zdravie a krásu.

Mŕtve more

Mŕtve more je jedinečné slané bezodtokové jazero, ktoré se nachádza na hraniciach Jordánska a Izraela. Vzniklo asi pred 3 000 000 rokov v trhline po veľkom pohybe zemskej kôry. Mŕtve more je najnižšie položená vodná plocha na zemskom povrchu, leží 400 m pod úrovňou mora.

Má najvyšší obsah soli na svete: je až 10x slanšie ako iné moria a oceány. Mŕtve more je zásobované najmä riekou Jordán a niekoľkými sladkovodnými prameňmi. Vody s vysokým obsahom solí a minerálov sa vlievajú do Mŕtveho mora z horských minerálnych prameňov. Následkom suchého púštneho ovzdušia je neustále odparovanie vody a koncentrácia solí a minerálov sa tak zvyšuje.

Na niektorých miestach na pobreží vytvorila morská voda nánosy bahna, ktoré má blahodárne účinky na ľudský organizmus. Čierne morské bahno je veľmi zvláštny produkt Mŕtveho mora. Obrovské množstvo jódu a brómu v bahne, vode a vzduchu pôsobí blahodárne na celý nervový systém. Síra a horčík pomáhajú liečiť kožné choroby (psoriáza, ekzémy, akné) a draslík pôsobí priaznivo na artritídu a reumu.
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.