referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Juraj
Streda, 24. apríla 2024
Znečisťovanie prírodného prostredia automobilmi
Dátum pridania: 14.04.2008 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: Giga
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 268
Referát vhodný pre: Gymnázium Počet A4: 0.8
Priemerná známka: 2.97 Rýchle čítanie: 1m 20s
Pomalé čítanie: 2m 0s
 

Len málo vynálezov malo taký obrovský vplyv na náš život ako motorové vozidlo. Kým na jednej strane nám auto poskytlo možnosť cestovať kamkoľvek, kedykoľvek sa nám zachce, na druhej strane spôsobuje znečisťovanie ovzdušia výfukovými plynmi, ktoré čiastočne zapríčiňuje problémy životného prostredia, ako sú kyslý dážď a "skleníkový efekt" - otepľovanie zemskej atmosféry.

Aby sme ochránili životné prostredie, treba vyrábať autá z recyklovaných materiálov, ktoré majú nižšiu spotrebu benzínu alebo používajú alternatívne zdroje energie, ako je elektrická a solárna energia. Čoraz viac počujeme o škodlivých vplyvoch výfukových plynov na naše prostredie. Výfuky sú škodlivé ako na životné prostredie, tak aj na človeka. Dnes už každý desiaty človek na svete trpí astmou. Čo v značnej miere zapríčiňuje znečistené prostredie, v ktorom žije. A ešte horšie vplyvy to môže mať na vývoj malého dieťatka, ktoré má ešte slabý organizmus. Práve preto sa snažia vyvinúť také dopravné prostriedky, ktoré čo najmenej znečisťujú prostredie.

Vo veľkých mestách sveta je dobre rozvinutá hromadná doprava, aby si ľudia čo najmenej museli sadnúť za volant a tým ďalej znečisťovať. Hromadná doprava má viaceré podoby, môže to byť obyčajný autobus, električka, vlak alebo metro. Tento spôsob dopravy najviac chráni naše prostredie. Električka, metro a moderné vlaky sú už poháňané elektrickou energiu.

 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.