referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Aleš
Utorok, 13. apríla 2021
Elektromagnetický smog - elektrosmog
Dátum pridania: 10.12.2002 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: Richard
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 4 023
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 16.5
Priemerná známka: 2.93 Rýchle čítanie: 27m 30s
Pomalé čítanie: 41m 15s
 
ELEKTROSMOG – neviditeľný nepriateľ.
Človek chce byť a všetko mať, chce používať všetky vymoženosti doby ,bez toho ,aby to negatívne ovplyvnilo jeho organizmus. Problém nastáva vtedy, keď sa táto rovnováha poruší a človek chce viac mať ako byť. Potom hľadá kompromisy, aby nejako odôvodnil svoje potreby, niekedy sa však zastaví a začne premýšľať, či sám seba neohrozuje, pretože človek ako vysoko inteligentná a senzitívna entita podlieha aj sekundárnym vplyvom bez toho, aby si to priamo uvedomoval. Jedným zo zvláštnych vplyvov je pôsobenie elektromagnetických síl na organizmus. Ich neviditeľný účinok je nazvaný žargónom špecialistov ako elektromagnetický smog alebo elektrosmog.
V ostatnom čase sa začína skúmať dopad informačnej revolúcie (ako hlavného producenta elektrosmogu) na zdravie jednotlivca, ktorý je v pracovnom alebo domácom prostredí vystavený jej dôsledkom. Na človeka pôsobia fyzikálne, chemické, biologické, psychické a sociálne javy a procesy, ktoré majú priamy alebo nepriamy vplyv na jeho telesnú, psychickú a sociálnu pohodu, výkonnosť a spoľahlivosť. Jedným z prvkov, ktoré tvoria základnú štruktúru fyzikálnej podstaty pracovného prostredia, je aj opticko-radiačné prostredie. Ľudskú bytosť by sme z hľadiska elektromagnetizmu mohli posudzovať ako ucelený organický systém antén, v ktorom nepretržite prebiehajú elektrochemické procesy, imunitné a nervové reakcie, mozgové funkcie, pohyby svalov, procesy látkou j premeny, zmysel pre rovnováhu aj vnútorné biologické hodiny -skrátka celý ľudský život riadia tie najjemnejšie elektrické a elektromagnetické impulzy. Zdeformovanie prirodzených elektromagnetických polí a rušenie ich súčinnosti zapríčiňuje mnohé funkčné poruchy a zhoršenie zdravotného stavu.

Elektrosmog? Čo to vlastne je?
T rmín „elektrosmog ”je odvodený z anglických výrazov „smoke ”(dym, výpar) a „fog ”(hmla),z čoho je “smog ”.Smog, ktorý je známy už dávnejšie, je chemická agresívna zmes pár, vplývajúca na ľudí a životné prostredie najmä počas trvania nebezpečnej koncentrácie chemických škodlivín v ovzduší. Škodlivé účinky elektrosmogu trvajú len počas pôsobenia elektromagnetických vĺn. V štúdiách o elektrosmogu je mnoho nejasnosti o počte hľadísk a ich interakcií, ktoré by sa mali brať do úvahy.
 
   1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  ďalej ďalej
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.