referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Ambróz
Štvrtok, 7. decembra 2023
Záhada Japonského mora
Dátum pridania: 25.04.2005 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: Keco
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 391
Referát vhodný pre: Základná škola Počet A4: 1.5
Priemerná známka: 2.99 Rýchle čítanie: 2m 30s
Pomalé čítanie: 3m 45s
 
Záhada Japonského mora

Pokiaľ dychtivo sledujete všetko tajomné a neznáme, nie je treba vám pripomínať, že už viac ako jedno storočie sa východne od pobrežia Spojených štátov deje čosi zvláštne. Bez stopy tam zmizli stovky lietadiel a lodí. Teórie pokúšajúce sa túto záhadu vysvetliť sú rovnako početné ako množstvo tragédií, ktoré si vyžiadali tisíce ľudských životov. Avšak chladné vlny Atlantiku niesú jediným miestom záhadných zmizení lodí a lietadiel, ktorá sú často dávané do súvislosti s pozorovaním UFO. Rovnaký fenomén vyvoláva strach mezdi námorníkmi a letcami tiež v inej oblasti - východne od Japonska. Toho rána 15. októbra1974 sa lietadlo Hercules C-130 so štvorčlennou posádkou po cvičnom lete nad Tichým oceánom vracalo na základňu. Tam však už nepristálo. Posádka nevyslala žiadny núdzový signál a neboly nájdené ani žiadne trosky. O niekoľko mesiacov neskôr odštartovalo z námornej základne Iwakuni lietadlo typu C-117 a pri zkušobnom lete sa stretli s neidentifikovanými objektami. Posádka bola šokovaná ,keď nad spenenými vlnami oceánu spozorovala šest objektov v tvare disku. "Maly farbu oceľového odliatku ," povedal neskôr pilot lietadla, "a zdalo sa, že sú kontrolované inteligentnými bytosťami. Keď leteli vedľa nás, mali sme zváštny pocit, že sme pozorovaní."

Neznáme objekty , s priemerom asi dvadsať metrov, sledovali dopravné lietadlo niekoľko minút,načo v jedinom okamžiku zmizli. Pôsobivý pohľad sa naskytol 17. sebtembra 1976 cestujícim dopravného lietadla v blízkosti japonského letiska Akita. Kapitán Masaru Sajtó sa pripravoval ku štartu, keď kontrólna veža oznámila, že sa južne od letiska pohybuje neidentifikovaný objekt.Veterán leteckej společnosti TOA pozeral cez okno pilotnej kabíny a uvidel niečo, s čím sa za dvanásť rokov svojej kariéry ešte nestretol." Bolo to väčšie ako automobil, ale menšie ako lietadlo," uviedol Sajtó. "Jasne som ale videl, že lietadlo to nie je ."Objekt stál niekoľko minút nehybne vo výške asi 1500 metrou a potom sa rýchlo vzdialil nad more. Japonským vojenským činiteľom už je jasné, že popierať existenci UFO nie je možné. "Často sa na oblohe stretávame s neidentifikovanými objektami a tieto prípady potom vyšetrujeme,"povedal k tomu generálporučík Akira Hirano, náčelník generálneho štábu japonských vojenských síl.

Generál Kansi Isikawa je presvedčený, že existujú dva druhy UFO: Prvé sú menšie a sú používané k taktickému prieskumu, zatiaľ čo veľké materské lode slúžia k mezihvezdnemu cestovaniu. "Myslím, že z hľadiska hydrodynamiky je disk či tanier tým najvhodnejším tvarom. Snímky UFO a dalšie materiály svedčia o tom, že objekty sú pilotované dokonalejšími bytosťami, ako sme my," hovorí generál.
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.