referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Frederik, Frederika
Nedeľa, 25. februára 2024
Súboj s UFO
Dátum pridania: 21.04.2005 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: Keco
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 259
Referát vhodný pre: Základná škola Počet A4: 1
Priemerná známka: 2.96 Rýchle čítanie: 1m 40s
Pomalé čítanie: 2m 30s
 
Prípad sa odohral v roku 1952, keď plukovník Donald Blakeslee pri návrate z nočného letu nad severným Japonskom dostal neočakávaný príkaz zachytiť vzdušného votrelca. Veterán 2. svetovej vojny sa práve chystal k pristátiu , keď ho letecký kontrolór nasmeroval na neznámy cieľ, ktorý sa objavil na obrazovkách radaru. Blakeslee otočil svoj F-86 Sabrejet na nový kurz a okamžite uvidel žiariaci objekt s červenými a zelenými svetlami. Záhadné teleso však rýchlo zmizlo. Keď hrdina mnohých leteckých súbojov podal po pristáni svoju zprávu, presvedčovali ho činitelia vojenského letectva, že to, čo považoval za neznámy objekt, bola planeta Jupiter. Osud velitela perute Johna Baldwina v februára1952 nebol už taký štastný. Tridsaťštry ročný britský pilot sa počas vojny preslavil tým, že zranil Erwina Rommela, keď v roku 1944 zasiahol automobil, v ktorom nemecký polní marsál nazývaný "Líska púšte" cestoval.

Nikto nevie, aký bol Baldwinuv koniec. Pred pristátim na základni Iwakuni vletel do malého bielého mraku a už sa nikdy neobjevil. Operátori na kontrolnej veži nezachytili žiaden núdzový signál slavného pilota, ktorý zostrelil šestnásť nemeckých lietadiel. Svedkovia neobyčajného leteckého súboja s UFO sa jednej noci v roku 1952 stali návstevníci tokijského letiska Haneda. Radaroví operátori v tedy zachytili nad morskou zátokou jasný objekt, ktorý videli rovnako očití
svedkovia z letiska. Kontrolná veža vyhlásila poplach a smerem k objektu okamžite štartovalo liatadlo F-94 Starfire. Zkúsený pilot vojenského letectva však nemohol objektu so svojím strojom konkurovať. To totiž vo vzduchu zastavovalo, menilo smer v pravom uhle a predvádzalo neuveritelné obraty. Pilot po pristáni pokorne priznal, že vôbec nechápe, ako niekto môže zvládnuť takéto kúsky leteckej techniky, aké predviedol jeho neznámi protivník.
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.