referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Anežka
Sobota, 2. marca 2024
Prízraky z vesmíru
Dátum pridania: 21.04.2005 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: Keco
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 338
Referát vhodný pre: Základná škola Počet A4: 1.3
Priemerná známka: 3.00 Rýchle čítanie: 2m 10s
Pomalé čítanie: 3m 15s
 
Počas druhej svetovej vojny preletela nad konvojom amerických vojnových lodí južne od Okinawy celá letka neznámych objektov. Radary ich zachytily vo výške 4000 metrov viac ako dve stovky. Pohybovaly sa rýchlosťou cez 1100 kilometrov za hodinu. Prekvapeným operátorom bolo okamžite jasné, že objekty dosahujúce veľkú rýchlosť nemôžu patriť žiadnemu pozemskému letectvu. Incident bol známy ako Prízraky z Nansei-Soto".

Asi o tridsať rokov neskôr vzlietli so svojím strojom Phantom F-4 podplukovník Tosio Nakamura a major Siro Kubota, aby sledovali neznámy cieľ. Leteckí kontrolóri ich naviedli k jasnému svetlu, ktoré sa objavilo na ich radaroch. Keď F-4 prerazila vo výške 10 000 metrov clonu mrakov, Nakamura a Kubota na bez mesačnej oblohe uvideli UFO v tvare disku. "Jeho priemer mohol být asi deseť metrov," uviedol major Kubota. "Pripravili sme zbrane k palbe a priblížili sa k UFO. To ale náhle zmenilo smer a zamierilo priamo na nás." Žiariaci í objekt potom niekoľkokrát preletel nebezpečne blízko lietadla a pri poslednom prelete sa s ním srazilo. Nakamura a Kubota sa katapultovali, ale Nakamuruv padák začal horieť a pilot sa zabil. Záhadný protivník, zrejme nepoškodený, potom zmizol. Japonskí činitelia prípad vyšetrovali, ale svoje závery nikdy nezverejnili. Kubota bol varovaný, aby o incidente nehovoril , a radšej, akoby mal mlčať, rozhodol sa z aktivnej služby odísť.

Zoznam zdokumentovaných incidentov, ku ktorým došlo v diabolskom trojuhoľníku , nie je o nič kratší ako tých, ktoré sa udialy v bermudskom trojuhoľníku. Na obydvoch stranách zemegule aj naďalej miznú lode a letadla alebo sa stretávajú s objektami neznámeho pôvodu. Aj keď oficiálne sú často bagatelizované incidenty, ktoré zahrňujú nevysvetlitelné zmiznutia a stretnutia s UFO, niektorí japonskí a americkí politici pristupujú k tejto hrozivej záhade so všetkou vážnosťou. Mnohí odvážní piloti boli k smrti vystrašeni, keď sa pokúšali pronasledovať UFO, ktorého manévrovacím schopnostiam sa nemôžu vyrovnať ani tie nejmodernejšie stíhačky.
Záhadný japonský trojuhoĺník neberú na ľahkú váhu ti, ktorých cesta viedla práve cez neho. Kapitán námornej pechoty zo základne Iwakuni, ktorý má na konte stovky bojových letov,povedal:: "Niektorí z nás považujú túto oblasť za viac nebezpečnú, ako bolo naše vojnové pôsobenie vo Vietname."
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.