Tento článok bol vytlačený zo stránky https://referaty.centrum.sk

 

Čo skrýva NASA?

Čo skrýva NASA?
Každému, aj tomu najzarytejšiemu skeptikovi musí byť zjavné, že v tom obrovskom nekonečnom vesmíre nemôže byť civilizácia na Zemi jediná. Spornou otázkou však zostáva návšteva mimozemšťanov.
Pre priemerne informovaného človeka je UFO a mimozemšťan totožný pojem. Nie je to tak. UFO neznamená nič viac a nič menej ako "neidentifikovaný lietajúci predmet". Kto je však jeho osádkou? Sú to návštevníci z hlbín kozmu, alebo skúšobní piloti v letúnoch, zostrojených podľa nových, doteraz utajovaných technológií? Otázok je veľa, odpovedí málo. UFO bolo pozorované v rôznych končinách sveta množstvom očitých svedkov. Jedno z najdôveryhodnejších hlásení o pozorovaní UFO vyplnil v r. 1969 aj guvernér štátu Atlanta, budúci prezident USA Jimmy Carter.
V archívoch diaľničnej polície v Mexiku sa nachádza fotografia UFO nad diaľnicou. Jav sa nikdy nevysvetlil, ale zaradenie tohoto snímku do archívu s poznámkou "UFO - unverifyied" (UFO - neoverené) znamená, že policajné orgány neberú UFO na ľahkú váhu... Ani oficiálna fotografia US Air Force, ktorá predstavuje neznámy lietajúci predmet vo formácii stíhačov nedáva podklad pre univerzálnu skepsu.

A tu je niekoľko záznamov z archívov NASA, ktoré reprodukujú rozhovor posádok so základňou, alebo ich pozorovania na obežnej dráhe:

Mercury 8, 3. október 1963
Kozmonaut Wally Schirra s úžasom popisuje mohutnú masu svetla, rýchlo sa pohybujúcu nad Indickým oceánom. Neskôr bol jav vysvetlený ako pohyb osvetlených oblakov. Po prvý raz sa v dialógu používa výraz "Santa Claus" ako kód na označenie UFO.

Mercury 9, 16. máj 1963
Pri poslednom oblete Zeme hlási Gordon Cooper austrálskej stanici neďaleko Perthu zelenkavý objekt, pohybujúci sa na obežnej dráhe v smere východ - západ. Coopera neupútal samotný objekt, ale smer jeho pohybu, nakoľko takmer všetky kozmické misie oblietajú Zem opačným smerom. Zároveň sa na rádiovej frekvencii ozval artikulovaný hlasový signál. Hlas hovoril jazykom, ktorý sa nedal identifikovať so žiadnou zo známych rečí ani nárečí, používaných na Zemi. Tento objekt pozorovalo na Zemi asi 100 ďalších svedkov.
Po pristátí na tlačovej konferencii boli novinári vopred upozornení, že klásť otázky o tomto pozorovaní nie je povolené. Sám Cooper neskôr svoje pozorovanie mediálne poprel.

Gemini I., 1. apríl 1964 (bez posádky)
Pozorovacie stanovište na Zemi zaregistrovalo ihneď po dosiahnutí obežnej dráhy štyri riadené predmety, ktoré vo formácii so sondou Gemini vykonali jeden oblet. Po jeho dovŕšení veľkou rýchlosťou unikli do priestoru.

Gemini IV., 4. jún 1965, James McDivitt, Edward White
Obaja kozmonauti pozorujú viacero neidentifikovateľných predmetov najprv nad Havajskými ostrovmi, neskôr tiež nad karibským morom. UFO nasnímajú na videopásku, z ktorej bol pre tlač uvoľnený jeden záber.
Rozhovor McDivitta s riadiacim strediskom na Havaji odznel nasledovne:
V 29.40:45 hodine (letový čas) nadväzuje Gemini IV spojenie.
Havaj odpovedá až po 12 minútach.
Gemini 29.52:17Havaj, práve tu hore niečo vidím. Než som to stihol odfotiť, stratilo sa mi to v slnku.
Havaj 29.52:26 Rozumiem. Máme pre vás nejaké zmeny v letovom pláne
Gemini 29.52:29 V poriadku, čakám, ostávam na príjme
Gemini 29.52:45 ... a je tu nejako búrlivo okolo. Svetlo osvetľuje vnútrajšok lode ... aktivita ... búrky ...
Gemini 29.53:35Okej, pokračujte. Už to asi nepríde
Havaj 29.57:09 Potvrdzujem - vidíte to ešte?
Gemini 29.57:12Nie, stratil som to. Trčali z toho dlhé ramená. Mám z toho zopár záberov v kamere a jednu fotku
Havaj 29.57:29 Pekná show....
McDivitt odmietol tlači svoje pozorovanie potvrdiť

Gemini V., 21. august 1965, Gordon Cooper, Charles Conrad
Houston 03-04.57:21Gemini 5, tu je Houston. Pozorujem neznámy objekt, ktorý vás oblieta... Vzdialenosť od vás sa pohybuje od 2000 do 10000 yardov (1 yard = 0.914 m). Mali by ste sa poobzerať okolo seba a zistiť, či niečo nevidíte. Bohužiaľ, smer vám neviem udať
Houston 03-04.58:02Zdá sa, že to letí vo formácii s vami. Hľadajte napravo!
Ďalšie osudy tohoto záznamu sú neznáme.

Gemini VII., 4. december 1965, Frank Borman, James Lovell
Borman pozoruje objekt, ktorý popisuje ako neznáme lietadlo, ibaže pohybuje sa na vyššej obežnej dráhe, ako ich modul. Najprv predmet pokladajú za posledný stupeň rakety, ten však vidia hlboko pod sebou na opačnej strane...

Gemini IX, 3. jún 1966 (Thomas Stafford, Eugene Cernan)
Ako pozemné stanovište, tak aj posádka pozoruje viaceré UFO, ktoré sprevádzajú modul od jeho štartu

Gemini X., 19. júl 1966 (Michael Collins, John Young)
Posádka pozoruje 5 objektov, ktoré sledujú modul na obežnej dráhe

Gemini XI., 12. september 1966 (Richard Gordon, Charles Conrad)
Posádka pozoruje nad Madagaskarom dlhý objekt. NORAD (protivzdušná obrana USA) identifikuje objekt ako sovietsky satelit PROTON, ten sa však nachádza 350 míľ ďalej. Objekt bol zachytený na troch fotografiách. Obraz je nejasný a rozmazaný. Kozmonauti tvrdia, že na obrázkoch je iný predmet.

Gemini XII., 12. november 1966 (James Lovell, Edwin Aldrin)
Posádka fotografuje dve UFO, vzdialené od lode necelý kilometer

Apollo 8, december 1968 (Frank Borman, James Lovell, William Anders)
Po oblete Mesiaca Lovell hlási na Zem: "Práve sme sa dozvedeli, že Santa Claus existuje!"
Keďže bolo práve Mikuláša, všetci pokladali hlásenie za humorný príspevok k sviatkom a nebolo dešifrované podľa kódu. Borman a Lovell až počas vianočnej oslavy priznali, že videli UFO.
Počas tohoto letu sa tiež na rádiovej frekvencii ozval hlas, hovoriaci neznámym jazykom.

Apollo 10. 10. máj 1969 (Thomas Stafford, John Young, Eugene Cernan)
Posádka hlási pozorovanie UFO počas obletu Mesiaca

Apollo 11, júl 1969 (Neil Armstrong, Michael Collins, Buzz Aldrin)
V okamihu, keď sa Armstrong pripravoval na svoj legendárny krok z mesačného modulu na pôdu Mora pokoja, pozorovali ho dve UFO. Aldrin urobil dva snímky, ktoré boli i publikované v časopise Modern People v r. 1975. Viacerí pamätníci sledovali priamy prenos z tohoto historického pristátia na Mesiaci, v zábere sa však žiadne UFO neobjavilo. Nie je to však podstatné, pretože kamera bola statická a zaberala relatívne úzky uhol. Na niektorých ďalších snímkach z Mesiaca je však možné pri veľkom zväčšení pozorovať na pozadí mesačného povrchu neznáme objekty.
Istá rádiostanica, prijímajúca VHF signál, však zachytila z Mesiaca tento rozhovor:
Riadiace stredisko: "Čo je tam! Čo sa deje?"
Apollo 11: "Tieto tvory sú obrovské, pane... ohromné ... Bože, neuveríte mi! Hovorím vám, že je tu ešte jedna vesmírna loď ... stojí na vzdialenejšom okraji krátera ... sú tu na Mesiaci a pozorujú nás!"
Pri technickom rebriefingu po pristátí na Zemi kozmonauti svoje pozorovanie v plnom rozsahu potvrdili....

Apollo 12, november 1969 (Conrad, Gordon, Bean)
Posádka hlási riadiacemu stredisku, že pozorujú dva svietiace objekty. Zem mieni, že sú to zvyšky posledného stupňa nosnej rakety. "Možno, ale jedno z tých svetiel práve veľkou rýchlosťou uniká..."

Apollo 17. december 1972 (Cernan, Evans, Smith)
Posádka pozoruje UFO nad Zemou a pri oblete Mesiaca

Discovery, marec 1989
"Och, Houston, tu je Discovery. Ešte stále pozorujeme ten mimozemský stroj..."
Toto hlásenie zachytil rádioamatér v Baltimore na stanici WA3NAN na vlne 147.450 MHz. Hlasová expertíza, na ktorú záznam poslali, jednoznačne určila, že správu podával Gordon Scott.
G. Scott je vesmírny veterán a lieta prakticky od počiatku histórie kozmických letov. V r. 1960 pri jednom interview povedal: "UFO neberiem vážne, som veľmi skeptický..." V roku 1978 má už iný názor: "Reálnosť UFO je definitívne potvrdená!" Pravda, medzičasom bol dva razy v kozme.

Apollo 13 nesplnilo svoju úlohu pristáť na Mesiaci. Zabránila tomu jeho zrážka s neznámym telesom. Jedna z teórií, ktorej sa dostalo v odbornom svete veľkej publicity, o tejto nehode tvrdí, že zrážka náhodná nebola. Poškodenie veliteľského modulu mal zapríčiniť projektil, vystrelený z mesiaca mimozemšťanmi, ktorí tak chceli zabrániť nešikovným a riskantným pristátiam, aby posádky zo Zeme nerušili ich výskum Mesiaca a nepoškodili ich prístroje.
Teória, ktorá znie ako dokonalé sci-fi.

Lenže... prečo sa mlčí o pozorovaniach Armstronga a Aldrina na Mesiaci?
A prečo USA aj ZSSR predčasne ukončili svoje ambiciózne programy výskumu Mesiaca...?


Koniec vytlačenej stránky z https://referaty.centrum.sk