referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Zuzana
Štvrtok, 11. augusta 2022
Čo by nebolo bez fyziky
Dátum pridania: 25.09.2008 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: Hopsik
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 423
Referát vhodný pre: Gymnázium Počet A4: 1.1
Priemerná známka: 2.99 Rýchle čítanie: 1m 50s
Pomalé čítanie: 2m 45s
 
1. Musel by som tento projekt písať ručne, lebo by nebola elektrická energia.

2. Tento projekt by bolo strašne nudné a zdĺhavé písať, lebo by som si nemohol kopec informácii vyhľadať na internete, ale by som to musel hľadať niekde v kope starých a dotrhaných encyklopédii.

3. Niektorí ľudia by nemuseli držať minútu ticha za Černobyl, Hirošimu alebo Nagasaki.

4. Veľa slavných ľudí by teraz trčalo v obyčajných hroboch s nenablýskanými mramorovými pomníkmi a takmer nikto by nevedel kto to bol. Napríklad keby nebolo Alberta Einsteina, nemusel by som písať predchádzajúci bod. Alebo by sme ani nevedeli, že Newtonovi kedysi padlo jablko na hlavu keď sa prechádzal po záhrade.

5. Na veľa činností by sme potrebovali Asterixa a Obelixa, lebo by nebola kladka, takže ani žeriavy a iné veľké dymiace plechovice.

6. Nestal by sa slávnym ani Bin Ladin, ktorý síce nebol fyzik, ale nemal by ako zhodiť dvojičky a nechať vybuchnúť bomby v rôznych mestách, lebo bez fyziky by neboli lietadlá ani bomby.

7. Neboli by preteky USA vs. Rusko, pretože by nemali ako poslať Gagarina do vesmíru, lebo by nepoznali vztlakovú silu, ktorá im pomáha dostať rakety do vesmíru. A aj keby ich tam dostali, cestou naspäť na Zem by rakety a raketoplány zhoreli, lebo by ich stavitelia nevedeli o trení medzi raketou a vzduchom, ktoré by im rakety zapálilo, lebo by neboli vybavené tepelným štítom.

8. Jules Verne by nemohol napísať knihu „Päť týždňov v balóne“, lebo by neexistovali teplovzdušné balóny.

9. Nemohol by som sa voziť na bycikli, lebo by sme nevedeli o tlaku vzduchu a voziť sa s vyfúknutými kolesami by nebolo kto vie čo.

10. Keby neboli autá ani iné dopravné prostriedky, by som si asi musel kúpiť koňa lebo peši by sa mi nikam chodiť nechcelo. Ten kôň by mi síce nevadil, ale každý deň ho kŕmiť a čistiť stajňu nie je nič príjemné.

11. Ale bola by tu tá výhoda, že keby nebola fyzika tak by som vlastne nemusel písať projekt na tému „Čo by nebolo bez fyziky“. Lenže zas všetci učitelia a profesori fyziky by boli bez práce.

12. Tak nakoniec môžeme byť radi, že tá nudná fyzika, ktorú sa musíme zbytočne učiť, existuje.
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.