referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Rudolf
Streda, 17. apríla 2024
Londýn
Dátum pridania: 22.11.2005 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: Amor_KE
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 491
Referát vhodný pre: Základná škola Počet A4: 1.8
Priemerná známka: 2.95 Rýchle čítanie: 3m 0s
Pomalé čítanie: 4m 30s
 
Londýn, hlavné mesto Spojeného královstva, má dlhé dejiny. To bol pevný kým rímske a jeho rímske meno bolo Londinium
Ono má postupne vyrást do zámožneho a hlavného mesta ktore bude prosperovat- priemyslová a polnohospodársá krajina.Dnes to ostáva prosperujúce financné centrum a domov jednej z najdolezitejsej burzy na svete. :
Okrem toho, to je najprednejší turistický ciel v Británii, - dobrý komentára od Samuela Johnson to:: Ked je clovek unavený z Londýna, on je unavený zo života".Väcší Londýn obsahuje 1,580 km námesti (620 štvorcových mílach). Londýn môže byt rozdelený do štyri hlavných castí, Le. City z Londýna, mesto z Westminster, West End a East End.

Obdobie "mesto z Londýna", alebo "mesto", je aplikovaný len k malej zóne známej ako Švorcovej míle, Co bolo povodná kolonia (Staroveke Londinium).
Veža slúžila ako pevnost, královský palác, a azoo, a tuje dobre spomenuté slávne väzenie kde mnoho velkých cisel anglických dejín bolo držaných a executed.
Dnes slúži ako múzeum kde hostia idu sa pozriet na slávny šperky ktore su tam držane.Veža je strážený kým YeomanB dozorcovia, ludový známy ako "Beefeaters", casto riadia zájazdy oblecený v ich tradicných uniformach.
Vedla Tower je Tower Bridge(Mohol si cítat o tom v predchádzajúcom vydani casopisu)
V práve pät dni v 1666, cez 3/4 mesta bolo znicených vo Velkom Ohni, ktorý zacal v pekárni v Pudding Lane.Mnoho dôležitých budov bolo úplne znicených.
Impozantný pomník 202 stop blok pripomína tieto udalosti.

Pán Christopher Wren bol hlavný architekt nového Mesta.Pomník bol tiež navrhnutý od neho.
Wren naprojektoval 51 kostolov , ale jeho mastrovské dielo je Sv. Paulová Katedrála.To udržuje sídlo krestanského kostola,
ktorý tam stojí od siedmeho storocia. Velkolepé kupola koruny skvelá vážna štruktúra
Velkolepé kupola vrcholy grandiózny vážne zloženie. V kupole sú javiská z existencie Sv Paula.
Tu tiež je slávny Whisperingská Galéria kde drobný zvuk može byt pocut okolo jeho obvodu kruhu". V katedráale je mnoho kroník vrátane k tajým hrdinom ako Wellington a Nelson.

Možno najviac evokatívnost je jednoduchý zápis na oriešok' s náhrobok, "Si monumentum requeris circumspice" - "ak vy vidíte k pamätníku, vzhlad dookola vás".
Na sever moderné barbakán centrum bolo postavené na pevninu tažko poškodený pri bombách pocas svetovej vojny 2.
Centrum haly, obrazárne a 2 divadiel ktoré sú ako doma v královskej Shakespearovej spolocnosti.
Pre tých ktorý sa zaujímajú o Londýnku históriu návšteva v múzeu Londýna je nutnost, s jeho chronologickými vystaveniami kostýmov , malbami a EXCAVATED objektmi.

Jeden z najpopulárneších vystavení je starostov kociar z 18.storocia , ktorý sa používa každý november, ked ho starostovia ukážu.
Radnica v Greshamovej ulici je historický domov Corporatin mesta Londýna , a velká sien je scéna štátu banketu a rucná volba pána starostu.
Srdce mesta je potrebné založený v živej banke prienik. Na východe je Královská Zmenáren, ktorá bola nájdená v 1565. Toto je tretia budova na tomto priestranstve a je teraz obsadená Londýnskou medzinárodné obchody , termínované financné zmenáren.  Na severnej strane je Anglicka banka , ludovo známa ako "Stará dáma Threadneedlendskej ulice".  Oproti je úradné sídlo , ktoré je oficiálne sídlo pána starostu . Nedaleký je Stock Exchange a moderná Lloydová budova.
 
Podobné referáty
Londýn SOŠ 2.9548 366 slov
Londýn SOŠ 2.9668 918 slov
Londýn SOŠ 2.9579 595 slov
Londýn GYM 2.9950 1500 slov
Londýn SOŠ 2.9317 1903 slov
Londýn SOŠ 2.9767 978 slov
Londýn SOŠ 2.9724 1900 slov
Londýn SOŠ 2.9807 1501 slov
Londýn 2.9854 2454 slov
Londýn 2.9355 2294 slov
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.