referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Zdenko
Štvrtok, 9. februára 2023
Španielsko
Dátum pridania: 08.10.2007 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: slniecko0504
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 2 063
Referát vhodný pre: Základná škola Počet A4: 6
Priemerná známka: 3.00 Rýchle čítanie: 10m 0s
Pomalé čítanie: 15m 0s
 

Španielsko splní vaše sny. Cestujte za slnkom, krásnymi polážami, teplým podnebím, príďte sa venovať obľúbenému športu, spoznať históriu, cestujte za priateľmi, zábavou, za uvoľnenou atmosférou na fiestach. Príďte aj so svojimi deťmi. Tu sa nebudú nudiť. Doprajte im nezabudnuteľné chvíle v zábavných parkoch, aquaparkoch. Cestujte na pobrežie Costa del Maresme a na Costa Bravu, ktoré sa tiahnu od francúzskych hraníc až k Barcelone. Otvárame tu pre Vás brány kvalitných hotelov. Sú ideálnym prázdninovým domovom.

Španielsko - to sú hotely plné života. Mnohotvárnosť krajiny, prekrásne pamiatky, srdeční ľudia, služby na výnimočnej úrovni to sú dôvody pre jeho návštevu. Vrážte sa do Španielska. Splní Vaše sny.

Santa Susanna

Dnes najprogresívnejšie sa rozvíjajúcim strediskom Katalánska je Santa Susanna. Je rajom pre rodiny s deťmi. Na každom kroku natrafíte na atrakcie a parky, rôzne vodné radovánky vybudované pre najmenších. na nádhernej piesočnatej pláži sa Vaše deti môžu zahrať v miniklube. Zlatistá pláž je tu obrovská a more čisté. Santa Susanna je pôvabné mestečko. Vzniklo ako pokračovanie známejšieho strediska Malgrat de Mar a dnes sú obe tieto letoviská spojené bez hraníc. Malgrat sa teší povesti otvoreného a prívetivého letoviska, turistická prosperita spolunažívajú s jedinečnou prírodou. Santa Susanna je bránou do Costa del Maresme.

Lloret de mar

Je perlou Costa Bravy - Divokého pobrežia. Je známe rušným nočným životom, každý večer prebúdza živto v desiatkach barov, zábavných podnikov, diskoték. Skaliská sa dvíhajú od morského dna a tvoria nádherné pozadie Divokého pobrežia. Názov mestečka prímorských promenádnych uličiek pochádza zo starobylého Lauredal - vavrínový háj. jeho nádherné zlaté pláže sú ním obkolesené. Môžete sa tu prechádzať príjemnou palmovou promenádou, ktorá dokresľuje malebnosť tohto kozmopolitného mestečka, najnavštevovanejšieho na Divokom pobreží. Zoznámte sa s Barcelonou, je to mesto s jedinečnou atmosférou, neuveriteľným historickým bohatstvom, s pamätihodnosťami z románskych dôb, významnými pamiatkami stredoveku i modernizmu. Spoznajte famózne stavby Antonia GAudiho, ktorý je považovaný za nahvýznamnejšieho architekta 20. storočia. Prezrite si nedokončený chrám Sagrada Familia, Casa Mila, Casa Batlló, La Pedrera s múzeom, ktoré je venované tomuto umelcovi. Prechádza po promenáde "Las Ramblas" od pamätníka Krištofa Kolumba ku Katalánskemu námestiu je očarujúca. Odfoťte sa s jednou zo živých sôch, nechajte si spraviť portrét od miestneho umelca. Okrem krásnych zážitkov si z Barcelony odnesiete aj túto pamiatku. Barcelona je olympijským mestom. Iste sa radi pozriete na miesta, kde svetoví športovci pre 15-imi rokmi lámali svetové rekordy. Fanúšikom futbalu zostane dlho v pamäti návšteva štadióna veľkoklubu FC Barcelona - Nou Campu. Presvedčíme Vás o kráse a podmanivosti Barcelony, Divokého pobrežia - Costa Brava I Costa del Maresme.


MENORKA Destinácia - Baleárske ostrovy - ostrov Menorka
Štátne zriadenie: republika - autonómna oblasť Španielska
Rozloha ostrova: 716 km2
Hlavné mesto: ostrova - Mahon
Počet obyvateľov: ostrova 81 067
Jazyk: katalánčina - úradný, na komunikáciu angličtina
Mena: Euro
Náboženstvo: kresťania
Časový posun: platí rovnaký čas ako v SR víza: na krátkodobé pobyty nie sú potrebné
Očkovanie: nevyžaduje sa
Napätie: 220 V
Doprava: letecky
Veľvyslanectvo SR: Embajada de la República Eslovaca, c/del Pinar 20, 28006 Madrid, Espaňa

 
   1  |  2  |  3    ďalej ďalej
 
Podobné referáty
Španielsko SOŠ 2.9419 1217 slov
Španielsko SOŠ 2.9209 5781 slov
Španielsko SOŠ 2.9859 603 slov
Španielsko SOŠ 2.9584 354 slov
Španielsko SOŠ 2.9060 1029 slov
Španielsko SOŠ 2.9922 424 slov
Španielsko SOŠ 2.9489 699 slov
Španielsko SOŠ 2.9809 517 slov
Španielsko GYM 2.9444 3670 slov
Španielsko 2.9798 648 slov
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.