referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Demeter
Utorok, 26. októbra 2021
Florida
Dátum pridania: 12.11.2007 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: matus200
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 277
Referát vhodný pre: Základná škola Počet A4: 0.8
Priemerná známka: 2.93 Rýchle čítanie: 1m 20s
Pomalé čítanie: 2m 0s
 
Štát Florida sa nachádza na polostrove Florida na juhovýchode USA. Južné a východné pobrežie Floridy je obmývané Atlantickým oceánom, na západe šumia vody Mexického zálivu. Florida je vyhľadávanou oblasťou vďaka svojej subtropickej a tropickej klíme. Turisti tu prichádzajú navštíviť bažinaté Everglades s aligátormi a Disney World pri Orlande či sa baviť na plážach a v kluboch.

Štát Florida zaujíma polostrov Floridu na juhovýchode USA a časť pobrežnej nížiny Mexického zálivu; patrí k nej tropický ostrov Florida Keys. Florida je zo severu ohraničená štátmi Georgia a Alabama, zo západu tiež štátom Alabama a Mexickým zálivom. Z juhu a z východu, Floridu obklopuje Atlantický oceán. Vo vnútrozemí sú tropické lesy s jazerami (najväčšie Okeechobee). Južná časť polostrova pokrývajú bažinaté swampy ((Everglades NP). Pri pobreží Atlantiku sú zátoky a rozsiahle piesočnaté pláže. Subtropické podnebie a rastlinstvo. V južnej časti polostrova je tropická klíma.

Hlavné turistické oblasti Floridy sú: Miami Beach, Palm Beach, St. Augustine (založený v roku1565 - najstaršie mesto v U.S.), Daytona Beach, a Fort Lauderdale na východe západného pobrežia USA; Sarasota, Tampa, a St. Petersburg na západe západného pobrežia USA. Oblasť Orlanda, kde je umiestnený i Disney World (rozprestierajúci sa na území o rozlohe 27,000-akrov) je najpopulárnejší turistický cieľ Floridy. Mnoho turistov tiež smeruje k NASA Kennedy Space Center's - kosmodrom USA či do národného parku Everglades.
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.