referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Blahoslav
Utorok, 21. marca 2023
Senegal - Dopravná situácia
Dátum pridania: 11.08.2008 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: devil800
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 287
Referát vhodný pre: Základná škola Počet A4: 0.9
Priemerná známka: 2.96 Rýchle čítanie: 1m 30s
Pomalé čítanie: 2m 15s
 

Senegal - Doprava

Doprava:
- Cestná doprava: Na hlavných cestách medzi Dakarom a väčšími mestami ako  Kaolack a Ziguinchor premávajú autobusy (cars mourides) pre 30 až 40 pasažierov, alebo minibusy (Ndiaga Ndiaye)  pre 15 až 30 pasažierov. Najlepšou možnosťou pri dlhých cestách sú „bush taxíky“ (sept-place taxi). Na hlavných cestách sú to väčšinou Peugeoty 504, s troma radmi sedadiel, v každom z nich sedí asi šesť ľudí. Napriek tomu je to najpohodlnejší  a najspoľahlivejší spôsob cestovania v krajine. Cestovné v autobusoch je oproti „bush taxíkom“ tretinové a cestovné minibusov medzi nimi.
Autopožičovne sú pomerne drahé, poplatky sú dvakrát drahšie ako cena taxíkov na rovnakú vzdialenosť. Napriek tomu má množstvo medzinárodných autopožičovní svoje  pobočky v Dakare.
- Letecky: Do krajiny lieta množstvo európskych spoločností, najviac z Paríža, odkiaľ lietajú pravidelné aj charterové linky. Senegal má dobré spojenie aj s ostatnými africkými krajinami. Priame spojenie s New Yorkom zabezpečujú juhoafrické aerolínie. Senegalské aerolínie lietajú denne z Dakaru do mesta Ziguinchor, menej pravidelne na  Cap Skiring( len počas sezóny) a do miest Tambacounda and Saint-Louis.
- Loďou: Medzi Dakarom a mestom Ziguinchor premáva trajekt, spĺňajúci medzinárodné bezpečnostné kritériá je pohodlný a  spoľahlivý.
- Vlakom: Z Dakaru do mesta Bamako v Mali ide železnica, je však nespoľahlivá a vykoľajenia sú časté. Premávajú tu dva vlaky jeden v stredu, a druhý v sobotu a cesta trvá 40 hodín. Vlaky majú reštauračné vozne. Odporúča sa byť obozretný, vlaky sú známe pre množstvo vreckových zlodejov.

 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.