referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Alexander
Utorok, 27. februára 2024
Bratislava
Dátum pridania: 29.05.2009 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: gako
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 494
Referát vhodný pre: Základná škola Počet A4: 1.5
Priemerná známka: 2.98 Rýchle čítanie: 2m 30s
Pomalé čítanie: 3m 45s
 
Bratislava

Primátor mesta: Andrej Ďurkovský

Cestovný ruch:

Bratislava je centrom cestovného ruchu na Slovensku. Jeho centrálna časť – Bratislava – staré mesto je mestskou pamiatkovou rezerváciou. V posledných rokoch, predovšetkým po vstupe Slovenska do Európskej únie v roku 2004, čelí Bratislava každoročne rastúcemu počtu zahraničných turistov. V poslednom období začína byť limitujúcim faktorom kapacita hotelov, nedostatok je badateľný predovšetkým v sektore štvor a päťhviezdičkových hotelov.

Zvlášť veľký počet zahraničných návštevníkov sa v Bratislave nachádza na Silvestra vďaka tradičným silvestrovským oslavám, ktoré do Bratislavy lákajú ľudí z celej Európy. Pre turistov je k dispozícii aj vyhliadkové vozidlo s názvom Prešporáčik, ktorým je možné previezť sa priamo ulicami historického centra mesta. Historické pamiatky, kultúrne a obchodné podujatia lákajú ročne do Bratislavy niekoľko miliónov turistov. V lete sú najnavštevovanejšie kúpaliská a jazerá.

1. Historické pamiatky:

Bratislavský hrad
Monumentálny obnovený hrad symbolizujúci vyše tisícročné dejiny Slovákov, situovaný na južnom výbežku Malých Karpát, na brale týčiacom sa nad ľavým brehom Dunaja, pri križovatke diaľkových európskych ciest. Jedna z hlavných dominánt mesta – národná kultúrna pamiatka

Zrúcanina hradu Devín
Hrad Devín je bývalý hrad v rovnomennej bratislavskej mestskej časti, ktorého zrúcaniny ležia na skalnom brale nad sútokom riek Moravy a Dunaja. Patrí k významným pamätníkom slovenskej minulosti..

2. Kultúrne podujatia:

Bratislavský bál
Tradičným vyvrcholením plesovej sezóny v Bratislave je už 8. rok Bratislavský bál, ktorý sa uskutoční v reprezentačných priestoroch Reduty.

Bratislavské jazzové dni
Keď skupinka jazzových entuziastov v roku 1975 amatérsky zorganizovala prvý ročník Bratislavských jazzových dní, určite nikto z nich nepredpokladal, že sa z festivalu stane podujatie európskej úrovne, na ktorom každoročne účinkujú svetové jazzové hviezdy.

Silvester
Každoročne sa na Hlavnom a Hviezdoslavovom námestí konajú oslavy k príchodu nového roka. Prichádzajú sem ľudia z mnohých kútov Slovenska, no aj zo zahraničia.

3. Hotely:

Hotel Danube
Hotel Danube je štvorhviezdičkový hotel v centre Bratislavy, priamo na nábreží rieky Dunaj. Môžete bývať v izbách s úžasným výhľadom na rieku, alebo na Bratislavský hrad.

Hotel Carlton
Od chvíle čo prejdete okolo svetelnej fontány obklopenej zeleňou a kvetinami do tohto nádherného hotela, budete na každom kroku sprevádzaný prepychovým a priateľským servisom na svetovej úrovni. Najatraktívnejšie obchodné móla a pasáže hlavného mesta, útulné reštaurácie, galérie, rovnako ako Slovenské národné divadlo a Slovenská filharmónia sú v bezprostrednom okolí hotela.
 
Podobné referáty
Bratislava SOŠ 2.9400 320 slov
Bratislava SOŠ 2.9409 602 slov
Bratislava SOŠ 2.9369 1987 slov
Bratislava SOŠ 2.9238 378 slov
Bratislava SOŠ 2.9748 839 slov
Bratislava SOŠ 2.9247 441 slov
Bratislava SOŠ 2.9375 602 slov
Bratislava SOŠ 2.9763 247 slov
Bratislava SOŠ 2.9454 3060 slov
Bratislava SOŠ 2.9420 352 slov
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.