referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Eleonóra
Streda, 21. februára 2024
Erich Maria Remarque Na západe nič nové (SOČ)
Dátum pridania: 25.01.2004 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: michel9
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 1 429
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 4.9
Priemerná známka: 2.91 Rýchle čítanie: 8m 10s
Pomalé čítanie: 12m 15s
 
Cieľom mojej práce bolo, lepšie sa oboznámiť s útrapami vojny a jej následkami. Za týmto účelom som si vybral skvelého a svetoznámeho autora E.M.Remarqua.
Literatúru uvedenú v použitej literatúre som najprv dôkladne prečítal a urobil som si z nej poznámky. Potom som tieto poznámky spracoval do konečnej podoby, v akej sa nachádzajú v tejto práci. Obrázky v prílohe som získal z uvedenej literatúry a z Internetu.
E.M.Remarque dokázal vo svojich románoch zachytiť a vystihnúť dobu , v ktorej žil t.j. dobu 1. a 2. svetovej vojny. Cez jeho romány a postavy týchto románov sa môžeme preniesť o niekoľko desaťročí dozadu. Vďaka tomu môžeme lepšie pochopiť udalosti, ktoré sa vtedy odohrávali, a ktoré kruto zasahovali do osudov obyčajných a mierumilovných ľudí. Tak teda prenesme sa o niekoľko desiatok rokov späť a vydajme sa po stopách E.M.Remarqua a jeho literárnej tvorby. 2. Životopis E.M.Remarqua

Erich Maria Remarque bol nemecký spisovateľ s vlastným menom Erich Paul Kramer. Vyštudoval univerzitu v Münstere. Po otrasných zážitkoch z prvej svetovej vojny, do ktorej odišiel v roku 1916 ako dobrovoľník a kde ho roku 1918 zranili, vystriedal mnoho povolaní. Zo začiatku chcel byť hudobníkom a neskôr maliarom, ale skutočnosť bola celkom odlišná od jeho predstáv. Bol obchodným cestujúcim, agentom s náhrobnými kameňmi, učiteľom, reklamným pracovníkom, účtovníkom. Veľa počas svojho života cestoval po Taliansku, Švajčiarsku, Balkáne a Turecku. Začiatkom 30. rokov emigroval do Ascony vo Švajčiarsku. O dva roky neskôr fašisti v Nemecku spálili jeho knihy a roku 1938 ho zbavili občianstva. V roku 1939 odcestoval do USA, kde získal americké občianstvo, neskôr sa však vrátil späť do Švajčiarska. 3. Tvorba

Patrí k najobľúbenejším autorom 20. storočia jeho tvorba bola ovplyvnená Jackom Landonom a Ernestom Hemingwayom. Jeho diela sa vyznačujú humanitou, ale hlavne sú výrazne protifašistické a spoločensko-kritické. Hrdinovia jeho diel sú vždy nejakým spôsobom postihnutí vojnou, alebo sú to mladí ľudia, ktorí si nemôžu nájsť svoje miesto v spoločnosti.
 
   1  |  2  |  3  |  4    ďalej ďalej
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.