referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Kazimír
Pondelok, 4. marca 2024
Alfred Hitchcock: Záhada zmenšujúceho sa domu
Dátum pridania: 28.02.2005 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: wendinka
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 509
Referát vhodný pre: Gymnázium Počet A4: 1.6
Priemerná známka: 2.94 Rýchle čítanie: 2m 40s
Pomalé čítanie: 4m 0s
 
Autor : Alfred Hitchcock
Hlavné postavy : Jupiter, Bob, Peter
Vydavateľstvo : Mladé letá

Táto kniha patrí do radu kníh, v ktorých autor opisuje zážitky a príhody troch chlapcov, ktorých každý nazýva Troma Pátračmi. Volajú sa Jupiter, Bob a Peter.
V jeden večer bol Jupiter u svojho strýka Titusa keď v tom zbadal ako sa do domu ich suseda vkráda nejaký neznámy votrelec. Nevedeli o koho ide a preto to išli oznámiť pánu Carswellovi, majiteľovi toho domu. Pán Carswell povedal, že to bol asi jeho syn Hat. Traja pátrači zbadali, že ten votrelec beží k rokline, čiže nešlo o majiteľovho syna ako pôvodne zmýšľali. Rozbehli sa za ním, ale on im ušiel. Ale pri behu sa votrelec zranil.

Jupitera zaujímalo či pán Carswell má niečo cenné, čo by sa dalo ukradnúť, no dostal odpoveď, ktorá ho veľmi nepotešila, lebo sused jeho strýka nič také nemal. No spomenul si na Joshra Camerona, ktorý sa tu ešte nedávno býval, bol to chudobný samotár, ale prednedávnom zomrel...Joshra mal dva kufre a v nich 20 obrazov a pár drobností, peniaze mu niekto posielal z Afriky. Na druhý deň všetky Joshrove veci kúpil strýko Titus, aby ich predal v jeho povestnom bazári. O deň neskôr k ním pricestoval Morechal a grófka, ktorá tvrdila že je Joshrova sestra a že chce naspäť všetky jeho veci, no oni ich už predali. Začali ich zháňať...pomohli im pritom všetky deti z Rocky Beach.

Deti pozháňali všetko okrem obrazov. Jeden z kupcov obrazov Dhan Norris sa dozvedel, čo hľadajú a doniesol im jeden obraz, ale nechcel ho predať, traja pátrači sa ho pokúšali sledovať, ale nepodarilo sa im to. Jedného dňa ich navštívil istý pán DE Groot a tvrdil, že je obchodník s obrazmi, chlapci mu tvrdili, že o obrazoch nič nevedia. Jupiter si všimol, že tento pán kríva, napadlo ho, že môže byť votrelec. Chcel pripojiť odpočúvacie zariadenie na De Grootove auto, ale našiel ho De Groot a chytil ho, Bob ich sledoval a nakoniec Jupiterovi pomohol. Hat vedel o jednom domčeku do ktorého Joshra chodil . Kým si ho tí traja zvnútra pozerali niekto ich tam zamkol. Našli tajný východ a celý čas rozmýšľali nad tým, že to mohol byť starý známi De Groot. Vyšli von a De Groot sa za nimi rozbehol, no pán Carswell im pomohol. Vyrozprávali to strýkovi Titusovi.
 
Jupiterovi behali po rozume niekoľko závery tohto prípadu...1. Joshua musel vlastniť niečo cenné a veľmi dôležité ; 2. viac ako jedna osoba o tom určite vie ; 3. Tých 20 obrazov musí mať niečo spoločné s tým jedným obrazom ; 4. Joshuové posledné slová znamenali odkaz... Morechal odvolal troch pátračov z prípadu, ale grófka im dovolila v tom pokračovať. Pátrači sa od strýka Titusa dozvedeli, že tri obrazy predal maliarovi Jamesovi , od neho sa dozvedeli, že tie tri obrazy sa každý večer premiestňujú. Chceli prísť záhade na koreň a preto pripravili pascu. Nakoniec prišli na to, že všetky tri obrazy chceli dostať Morechal a grófka. De Groot, ktorého tak podozrievali bol vlastne policajt. A keď zisťovali, prečo De Groot kríva, vysvitlo, že kríva už päť rokov. Morechal a grófka sa dostali do väzenia a tak sa prípad uzavrel.
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.