Tento článok bol vytlačený zo stránky https://referaty.centrum.sk

 

Život Jerguša Lapinu v porovnaní s našim

Život Jerguša Lapinu a náš život sa len ťažko dá porovnať. Pretože, život Jerguša bol omnoho ťažší ako náš. Jerguš Lapin žil omnoho dávnejšie ako mi. Jergušovi už ako malému chlapcovi zomrel otec. A preto život Jerguša a jeho rodiny bol omnoho ťažší ako ostatných rodín v tých dobách.. Keď Jerguš trochu povirástol, musel začať pracovať na poliach aby jeho rodina mala z čoho prežiť. V tejto dobe deti nemusia pracovať aby ich rodina mala z čoho prežiť, ale v dnešnej dobe deti nemusia pracovať nato aby ich rodina mala z čoho žiť.

Niežeby v tedy musel Jerguš veľa pracovať samozrejme chodil sa ja hrávať so svojimi kamarátmi, ale vtedy hry neboli také rozmanité ako teraz. Pretože teraz máme elektrinu a tak hry sú rozmanitejšie rádio, televízor, počítač a ďalšie iné veci. Keď bol Jerguš ešte chlapec nevedel čo sú to korčule iba keď mu ich ukázal jeho kamarát, ale dnes poznáme korčule na ľad a kolieskové korčule. V dnešnej dobe máme viac druhov športu ako vtedy napríklad byciklovanie, korčuľovanie, skateboarding, kolobežkovanie, snowbordovanie, lyžovanie a ostatné iné. Do školy vtedy nechodili všetky deti povinne ako teraz ,len tí ktorý nato mali. Jerguš svoj voľný čas využíval rôzne ako sme už spomínali chodil sa hrávať s kamarátmi. Jerguš sa chodil hrávať aj so svojou malou sestrou, ale veľmi sa mu nechcelo. Raz bol aj rád že sňou išiel pretože stretol dievča ktoré sa mu páčilo. Mi tiež chodíme zo svojimi súrodencami vonka.

Jerguš chodil von aj zo svojím bratom s ktorým bola vonka väčšia sranda ako s jeho sestrou. Jeho bratom chodili chytať vtáky ,korčuľovať sa a občas si chytili nieakú rybu na zjedenie. Aj teraz môžeme chodiť chytať ryby lenže to nieje také jednoduché ako teraz pretože teraz keby sme chytili na niekom jazere rybu a prišli by nám na to že nemáme rybársky preukaz tak by nám mohli dať pokutu. Ani vtáky nesmieme chytať ak sú chránené a nemáme poľovnícky preukaz. Jerguš sa musel chodiť starať o zvieratká a to boli zajace a pes.
Zajace nechovali doma a tak musel chodiť do poľa čo nebola maličkosť. Samozrejme aj teraz máme zvieratá ale máme ich doma aj domácich zvierat máme viac ako vtedy.
V tej dobe keď žil Jerguš tak sa žilo omnoho ťažšie ako teraz. Jergušov život bol ťažší ako náš.

Koniec vytlačenej stránky z https://referaty.centrum.sk