Tento článok bol vytlačený zo stránky https://referaty.centrum.sk

 

Betty MacDonaldová: Usmievať sa zakázané

Vydavateľstvo: Mladé letá, knižka vychádza v roku 50. výročia vzniku vydavateľstva Mladé letá.

Hlavné postavy sú Pamela a Nancy. Sú to dievčatá, ktoré bývajú v penzionáte a nemajú rodičov. Majú však strýka Johna, ktorý sa o dievčatá nezaujíma. Sú to veľmi šantivé a dobré dievčatá, len pani Mondayová ich nemá rada.

Rozhodnú sa ujsť. Prišli na miesto, kde sa chceli vyspať. Bolo to na záhrade v kope sena. Ľahli si a zaspali. Na druhý deň si ich všimol majiteľ domu a pýtal sa, kde majú rodičov. Ony sa mu priznali, že utiekli z penzionátu pani Mondayovej. Dali im raňajky a išli im kúpiť do mesta topánky a nové šaty. Dievčatá povedali majiteľovi domu, že sa do penzionátu vrátiť nechcú.

Vtedy dakto zazvonil. Bola to pani Mondayová a chcela si Nanci a Pam odniesť, ale majitelia domu si ich nedali, veľmi si tieto dievčatá obľúbili. Nakoniec si ich adoptovali a dievčatá konečne mali to, čo si vždy priali. Strávili spolu pekné Vianoce a majiteľka domu, menom pani Campbellová a majiteľ domu, menom Angus, kúpili darčeky celému penzionátu. Strávili pekné Vianoce a Nanci povedala "veselé Vianoce" celému svetu.

Koniec vytlačenej stránky z https://referaty.centrum.sk