referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Igor
Sobota, 10. apríla 2021
Alberto Moravia - Rimanka
Dátum pridania: 22.11.2006 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: onej
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 792
Referát vhodný pre: Iné (napr. kurzy) Počet A4: 2
Priemerná známka: 2.97 Rýchle čítanie: 3m 20s
Pomalé čítanie: 5m 0s
 

Hlavné postavy:

  • Adriana
  • Gino
  • Gisella
  • Astarita
  • Mino
  • Sonzogno

Celý dej sa odohráva v Taliansku. Rozprávačkou príbehu je Adriana, 16 ročné dievča. Matka Adriany je pyšná na svoju dcéru Adrianu, hlave na jej telo. Matka je presvedčená, že Adrianinu krásu by bolo hriechom nevyužiť. Vždy jej hovorila aby nedopadla tak ako ona. Adriana však mala celkom iné predstavy o živote a chcela sa vydať a mať deti.

Dej sa začína tak, ako Adriana ide s matkou k maliarovi. Keď sa už dohodnú na cene, Adriana k nemu začne chodiť každý deň – bola to jej práca. Adriana sa neskôr zoznámila s Ginom, do ktorého sa zaľúbila a začali sa stretávať. Gino robil šoféra pre jednu zámožnú rodinu. Raz, keď jeho páni odišli, zaviezol ju k sebe domov. Začal jej ukazovať dom svojich pánov, jeho nádheru, bohatstvo, čistotu. Adriane sa veľmi páčil. Nakoniec skončili v jeho izbe a ona sa mu oddala, bola to jej prvá skúsenosť. Adriana ho milovala a myslela si, že sa zaňho vydá.

Tam kde Adriana pracovala, tam sa spoznala s Gisellov, ktorá tiež pózovala pre maliarov, ale zarábala si aj prostitúciou.
Na jednom výlete vo Vitterbete, na ktorý ju pozvala Gisella, bola prinútená oddať sa Astaritovi – bol to policajt s vysokou funkciou. Na spiatočnej ceste domou jej Astarita dal peniaze. Tento pocit dostavať peniaze sa jej veľmi zapáčil. Jedného dňa, keď už boli doma, nechal Astarita odkázať po Giselle správu Adriane aby za ním prišla. Keď k nemu prišla, dozvedela sa od neho, že Gino je ženatý a že má deti. Od toho dňa si začala Adriana dohadovať schôdzky s mužmi cez Gisellu a začala sa dávať za peniaze.

Jedného dňa sa stretla s Ginom, ktorý ešte nevedel že Adriana vie o jeho žene. Gino sa s ňou chcel milovať, ale ona sa sním nechcela milovať hocikde, ale chcela sa milovať iba v spálni jeho panej. Spočiatku to nechcel pripustiť, ale nakoniec súhlasil. Adriane sa v spálni zapáčila púdrenka a tak si ju vopchala do kabelky. Jedného dňa k nej prišiel domov a bol veľmi nazlostený. Pýtal sa jej či náhodou nezobrala tú púdrenku. Keď sa mu priznala, zobral ju a pobral sa preč.

Jedného dňa, keď s Gisellou išla domou, zoznámila sa s Minom, bol to študent. Ako sa jej neskôr zdôveril, zaoberal sa politikou. Nepáčila sa mu sú súčasná vláda, nenávidí ju a chce aby čo najskôr zmizla. Adriana sa doňho zaľúbila a odvtedy sa stretávali.

V istý deň si dohodol Gino schôdzku s Adrianou v kaviarni. V kaviarni Gino sedel s istým mužom, s ktorým sa zoznámila – volal sa Sonzogno, bol to vrah. Gino jej povedal o tej púdrenke, že ju nevrátil späť, ale nechal si ju a chcel ju predať a tak ju dal Sonzognovi aby ju predal. Gino jej dával časť peňazí, ale nechcela ich. Vyšla von z kaviarne, kde na ňu čakal Sonzogno. Prišli k nej domov a keďže bol vrah, bála sa ho a musela sa s nim vyspať.

Mina zatkla polícia, ale po vypočutí ho prepustia. Adriana mu povie, že sním čaká dieťa, hoci je to dieťa so Sonzognom. Adriana zavolala k sebe domov Astaritu aby zmazal Minovú výpoveď. Pred ním ešte prišiel Sonzogno, ktorý si myslel že ho Adriana udala a chcel sa jej pomstiť, ale prišiel Astarita a vyhodil ho. Keď Astarita odišiel, Míno vyšiel zo svojej skrýše. Adriana dostala strach, čo by mohol Sonzogno urobiť Astaritovi a išli ho s Mínom varovať. Keď dorazili na miesto, našli hrbu ľudí okolo mŕtveho tela – bol to Astarita, ktorého zabil Sonzogno. Míno v dave ľudí zmizol a Adriana sa vrátila domov. Prešlo niekoľko dní a Adriana dostala list od Mína, v ktorom písal: „ Ak budeš čítať tento list, budem už mŕtvy...“ Míno spáchal samovraždu. Adriana začala žiť normálny život a začala pomáhať mame.

Adriana na záver hovorí o svojom dieťati: „Pomyslela som že bude dieťaťom vraha a prostitútky, ale každému človeku sa môže stať že zabije a každá žena sa môže dávať za peniaze.“

 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.