referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Marcela
Pondelok, 15. augusta 2022
C.S. Lewis: Kroniky Narnie - Lev,šatník a čarodejnica
Dátum pridania: 07.02.2007 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: metallistka
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 300
Referát vhodný pre: Gymnázium Počet A4: 0.8
Priemerná známka: 2.95 Rýchle čítanie: 1m 20s
Pomalé čítanie: 2m 0s
 

Jedného dňa sa 4 deti Peter,Susan,Edmund a Lucy hrajú na skrývačky v starom strýkovom dome.Zistia, že v šatníku je niečo zvláštne.Idú tam a objavia nový svet Narniu.Lucy si v tomto svete nájde kamaráta- fauna Tumnusa. Keď však zistí, že kvôli nej ho Biela čarodejnica zatkne a premení na sochu, nedá jej to a ide ho nájsť a vyslobodiť. Idú s ňou aj jej súrodenci. Po ceste stretajú dobré bytosti- červienku a bobriu rodinku.

Počas cesty sa od ostatných odpojí Edmund a pridá sa na stranu Bielej čarodejnice. To ona premenila Narniu na zimnú krajinu, v ktorej nikdy nie sú Vianoce a vyhlasuje sa ze kráľovnú Narnie. Každého, kto sa vzoprie, premení na sochu.Dobré bytosti Narnie vedia, že Bielu ćarodejnicu môže zastaviť iba príchod Aslana, skutočného kráľa Narnie. On príde a chce sa stretnúť s deťmi.Tak sa stretnú tri deti (Edmund odišiel za Bielou čarodejnicou) a Aslan.Rozpovie im, že podľa starej legendy majú Narnii vládnuť štyria ľudia- dvaja muži a dve ženy.T

ú legendu pozná aj Biela čarodejnica, a preto chce Edmunda zabiť.Chce, aby večne vládla iba ona.Edmunda však zachránia a on sa pridá na stranu dobra.Bytosti dobra a zla sa stretnú v rozhodújúcej bitke.Tam zabijú Bielu čarodejnicu a takmer celú jej armádu.Peter,Susan,Edmund a Lucy sa stanú vládcami Narnie.

Autor: C.S. Lewis
ilustrátor: Pauline Baynesová
Postavy:hlavné:Peter,Susan,Edmund,Lucy,Biela čarodejnica,Aslan
vedľajšie:fauni,trpaslíci,bosorky,Dedo Mráz,bobria rodinka ...
vydavateľstvo: Slovart 2005
Pekná myšlienka: Deti zachránili Narniu pred Bielou čarodejnicou

 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.