referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Zuzana
Štvrtok, 11. augusta 2022
Ann Brasharesová: Klub putovných džínsov
Dátum pridania: 05.02.2007 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: Michaela11
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 503
Referát vhodný pre: Gymnázium Počet A4: 1.3
Priemerná známka: 2.98 Rýchle čítanie: 2m 10s
Pomalé čítanie: 3m 15s
 

Tínedžerky Carmen, Bridget, Tibby a Lena sú kamarátky už od narodenia. Spoznali sa vďaka svojím mamám, ktoré spolu chodili na tehotenský aerobik. Neskôr sa ich priateľstvo rozpadlo pretože Bridget zomrela matka. Hovoria si Septembrové, pretože sa narodili v rovnakom čase. Každá z nich je iný typ. Lena je krásavica, Tibby zas rebelka, Bridget športovkyňa a Carmen má večne zlú náladu. Na konci školského roka sa však musia rozlúčiť. Lena ide na prázdniny k babke do Grécka, Bridget do futbalového tábora v Mexiku, Carmen do Južnej Karolíny za otcom, len Tibby zostáva doma.

Pred odchodom sa všetky stretnú u Carmen a Tibby v jej šatníku objaví džínsy, ktoré Carmen chcela vyhodiť. Aj napriek tomu,ž e majú rozličné postavy, džínsy im všetkym sedia. A tak založia Klub putovnych džínsov, ktorý má vlastné pravidlá a stanovy. Dohodnú sa že si ich budú požičiavať a napíšu na me svoje prázdninové zážitky. Tie sú naozaj veľmi bohaté.

Carmen nenávidela prekvapenia, ale aj napriek tomu ju jedno čakalo. Dozvedela sa, že jej otec sa plánuje oženiť so ženou, ktorú nenávidela. Mala syna Paula a dcéru Christu. V tejto rodine si pripadala nevidiťeľná. Ale vďaka Tibby poznala, že má otca naozaj rada a preto mu neskôr prišla na svadbu.

Tibby zostala doma. Aby si niečo zarobila, chodila pracovať k Walmanovi. Raz počula veľmi hlasný buchot. Jedno dievča spadlo a zhodilo regál s deodotantami. Tibby ihneď volala záchranku. Zistila, že dievča sa volá Bailey, má 12 rokov a tiež vedela, že má rakovinu. Stali sa z nich kamarátky a spoločne nakrútili film. Ale o pár dní neskôr bol koneic a Bailey mala pohreb. Tibby zbožňovala chalana menom Tucker Rowe. Avšak Bailey jej ukázalo jeho pravú stránku, dosť odpornú! Bola jej zato veľmi vďačná.

Lena odcestovala za babkou a dedkom do Grécka aj so svojou sestrou Effie. Tam spoznala Kostosa Dounausa, ktorý pracoval neďaleko a mal 18 rokov. Posledný deň zistila, že ho má celkom rada avšak bolo neskoro a musela sa s ním rozlúčiť.

Bridget sa vo futbalovom tábore v Baja California v Mexiku veľmi páčilo. Zapáčil sa jej tam jeden chalan. Bol to tréner z Ameriky, volal sa Eric Richman a mal 19 rokov. Zoznámili sa celkom dobre a zdalo sa,že sa majú radi. Ale prišiel čas, kedy to muselo skončiť. Bridget to hrozne vzalo ale privítala podporu Carmen.

Takto sa skončilo prvé leto, kedy každá bola inde. Každá prežila veľa krásnych zážitkov. A putovné džínsy? tie ďalšie leto určite znova použijú, či už dohromady alebo každá zvlášť.

 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.