referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Edita
Utorok, 26. septembra 2023
Ivan Passer Stalin
Dátum pridania: 14.12.2001 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: Janci
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 1 110
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 3.9
Priemerná známka: 2.99 Rýchle čítanie: 6m 30s
Pomalé čítanie: 9m 45s
 
Ivan Passer : Stalin
v hlavnej úlohe Robert Duvall
Bol odsúdený na doživotie na Sibír, ale história zmenila jeho rozsudok. Rusko bolo už tretím rokom vo vojne proti Nemecku a nemalo vojakov, tak povolávali aj nepriateľov štátu. Povolali aj Stalina. Jeho otec bol obuvník a matka negramotná krajčírka.Mal 38 rokov, pochádzal z Gruzie, bol vypovedaný na Sibír za revolučné myšlienky. Ľavú ruku má o 5 cm kratšiu, ukazovák a prostredník na ľavej nohe má zrastené. Neodviedli ho. Vykrádal banky, aby získal peniaze pre ilegálnu boľševickú stranu. Jeho obľúbená prezývka bola Koba. Cez deň lovil a v noci hral karty so zabijakmi a zlodejmi.
Rusko hladovalo, obviňovali z toho cára. Ten nakoniec abdikoval. Vláda prepustila všetkých väzňov. A revolucionárom ako bol aj Stalin udelili amnestiu. Bohatí ľudia a šľachta emigrovali. Koba a Lenin (vodca strany boľševikov, Stalinov idol) sa vracali domov. Lenin po tom ako prišiel hovorí : Robotníci, námorníci - ďakujem vám, že ste zvrhli cára. Vojna ešte pokračuje. Zvrhli ste cára, aby vojna ešte mohla pokračovať. Zvrhli ste cára, aby roľníci zostali bez pôdy? Zvrhli ste cára preto, aby robotníci a ich rodiny ďalej hladovali? Ľudia chcú mier, pôdu - urýchlite revolúciu? Nikto vtedy nesmel nič vlastniť. Cára a jeho rodinu zastrelili. Vypukla nová vojna - - občianska.
Čierna lastovička - obľúbená Stalinova pieseň. Stalin už nechcel, aby ho volali Koba, ale Stalin(oceľový). Naďa, 17 ročné dievča, sa stala jednou z Leninových sekretárok, o rok sa pridala k Stalinovi, ktorého poslali na južný front. Naďa chcela pomáhať Stalinovi. On si myslel, že ho má sledovať (že jej to prikázal Trocký alebo Lenin). Naďa si myslela, že Stalin chce zmeniť Rusko - mala pravdu. Stalin sa riadi príkazmi, s ktorými sám súhlasí. - povedal Stalin. Ona mu povedala, že vždy chcel byť vodcom, že je hrdina, organizoval úteky z väzenia.
Trocký - veliteľ červenej armády. Stalin robil činy bez toho, aby o tom vedeli nadriadení. Raz nariadil Tento čln sa nesmie potopiť, bolo by po nich, buď veľmi opatrný. - na čln naložil dôstojníkov armády, ktorí boli podľa neho zradcovia. Trocký : Utopili sa v člne. Nešťastná náhoda. Boli nahradení spoľahlivými ľuďmi. Trocký chcel odvolať Stalina a povedal pôjde Trocký alebo Stalin. Zinovev, Kamenev - intelektuáli - boli na Trockého strane. Trocký bol považovaný za Leninovho nástupcu. Trocký povedal Aj tak dejiny niekto prepíše.
V apríli 1922 volili generálneho tajomníka - starosť o sekretariát strany.
 
   1  |  2  |  3    ďalej ďalej
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.