referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Bibiána
Piatok, 2. decembra 2022
Alfred Hitchcock Traja pátrači - Záhada horiaceho meča
Dátum pridania: 23.01.2002 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: palsoft
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 215
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 0.7
Priemerná známka: 2.90 Rýchle čítanie: 1m 10s
Pomalé čítanie: 1m 45s
 
Táto kniha je jedna zo série detektívnych príbehov o troch chlapcoch pod menom „Traja pátrači“. Hovorí sa v nej o tom, ako
Jupiterov strýko Titus zdedí záhadný červený kameň po starom známom. No podľa záveti si ho nesmie nechať, ale má ho odovzdať akémusi Beanymu. Lenže strýko žiadneho Beanyho nepoznal. Odovzdal teda tento kameň svojmu synovcovi a jeho dvom priateľom. Požiadal ich, aby našli spomínaného Beanyho a kameň mu odovzdali. Po niekoľkých dňoch hľadania chlapci zistili, že kameň je jednou z troch častí „Horiaceho meča”. Tento meč mal mimoriadnu hodntou pre „sektu meča”, ale iba dovtedy, kým im ho jeden člen sekty neukradol. On však utiekol preč z krajiny. Lenže onedlho umrel a v záveti poručil tento meč Beanymu. Po určitom čase pátrači zistili, že aj Beany bol kedysi členom spomínanej sekty. Dozvedeli sa však aj to, že ak niekto poskladá meč pri zatmení slnka, stane sa vodcom sekty. V tom prípade, že má sekta svojho vodcu, môže byť veľmi nebezpečná. Nakoniec tomu „Traja pátrači” zabránili, meč sa dostal do dobrých rúk a sekta sa po čase rozpadla. Vlastné vyjadrenie ku knihe:

Táto kniha hovorí o troch chlapcoch približne v mojom veku. Rád čítam detektívne príbehy. Vždy mám dobrý pocit z toho, že pravda a dobrá vec vyjde najavo. Táto kniha sa mi veľmi páčila.
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.