referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Cyprián
Utorok, 27. septembra 2022
Meg Cabotová: Typické americké dievča
Dátum pridania: 10.07.2007 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: Siska182
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 429
Referát vhodný pre: Základná škola Počet A4: 1.2
Priemerná známka: 2.98 Rýchle čítanie: 2m 0s
Pomalé čítanie: 3m 0s
 
Bola napísaná: roku 2002

Postavy: Hlavná hrdinka - Samantha Madisonová
Sestra (staršia)- Lusy
Sestra (mladšia)- Rebecca
Najlepšia kamarátka - Cathrin

Charakteristika: Samatha (Sam) - Chodí na Adamsovu prípravku do desiatej triedy, rada kreslí, v škole nie je obľúbená, pretože chodí v čiernom, neznáša svoju staršiu sestru Lucy, aj preto, že chodí s chalanom, ktorý sa páči Sam. Býva vo Woshingtone.

Lucy - Chodí na tú istú školu čo Samantha, je roztlieskavačkou, je obľúbená.

Rebecca- Má 11 rokov, chodí na Horizont (škola pre mimoriadne nadané deti), kde sa chodí na prednášky univerzitnej úrovne a v podstate je to škola pre kockatých, chodí tam aj prezidentov syn David.

Dej, ktorý ma najviac zaujal:

Keď išla na hodinu kreslenia, pršalo a bola celá zmoknutá, preto sa išla pozrieť a aj zohriať do Staticu (jej najobľúbenejšieho obchodu s hudbou). No hneď, ako zazrela z diaľky blížiace sa čierne džípi pred a za limuzínou, chcela vedieť, kto z nej vystúpi. Autá zastali pri Kapitolských koláčikoch (obchod s najlepšími koláčikmi v meste). Vystúpili z nich najskôr agenti, a potom pretident Spojených štátov, ktorý bol agentmi obklopený. Keď vošli do Kapitolsých koláčikov Samantha zazrela muža v ponči. Zrazu si začal z pod neho niečo vyberať - bola to zbraň, namieril ju na dvere Kapitolsých koláčikov, keď z nich vychádzal prezident. V tom momente Samanthe nenapadlo nič iné, iba mužovi skočiť na chrbát, a tak zachrániť prezidenta. Ani si neuvedomila ako, a už bola na zemi, jediné, čo si začala uvedomovať bolo to, že ju ukrutne bolela ruka. Síce muž zo zbrane vystrelil, ale guľka minula cieľ- prezidenta. Zrazu sa okolo nej a muža, pod ktorým stále ležala, zhromaždilo asi 20 tajných agentov s namiereními zbraňami. Potom ju niekto potiahol za ruku a ona skrýkla prenikavé a bolestivé: "Ááááááááu". Keď prišla sanitka a polícia, agenti ju preniesli od sanitky. Keď už bola v nemocnici, okolo nemocnice boli všade rozostavané kamery. Hneď, ako sa jej rodina dozvedela, čo sa stalo, prišli za ňou.

Táto kniha mala šťastný koniec, pretože Samantha nielen, že mala veľa fanúšikov, ale do školy sa vozila limuzínou, niekedy chodila na večere do Bieleho domu, bola slávna, stala sa vyslankyňou pre mládež v OSN a dala sa dokopy s Davidom - prezidentovým synom.
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.