referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Alfonz
Sobota, 28. januára 2023
Joanne Kathleen Rowling Harry Potter a Vládca temnôt - 5. diel (vymyslené pokračovanie)
Dátum pridania: 05.02.2002 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: Erička
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 6 704
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 20.7
Priemerná známka: 2.98 Rýchle čítanie: 34m 30s
Pomalé čítanie: 51m 45s
 
UPOZORNENIE
Najprv by som vám chcela napísať, že to nie je ozajstný Harry Potter 5, ktorý napísala J.K.Rowling. Toto je moje pokračovanie Harryho Pottera. Pokračuje to takto:
Objavil sa jeden oveľa väčší čarodejník - SITH, ktorý je oveľa horší (aspoň tak sa o tom hovorí) ako Voldemort. Dokonca aj Voldemort sa ho bojí, ale niektorí vravia, že s ním spolupracuje...

Časť prvá: Polnočný súboj

Takže skončilo to tak, že Harry dostal od Siriusa 2 listy, v prvom bolo, že sa má s ním stretnúť hore v najvyššej veži a druhý bol trochu čudný, pretože bol písaný prilepenými písmenami z novín a hovoril Harrymu, že má ešte dnes (dnes ako dnes) o polnoci prísť do veže, aby mu niečo dôležité povedal. ,,To sa mi nezdá“, poznamenala Hermiona, ,,ako môže Sirius chcieť, aby sa Harry tak veľa krát trmácal po škole. Myslíš, že Sirius zato môže?“ ,,Nie.“ odvetil Harry, ,,myslím, že zato môže Snape.“ ,,Ale Harry, veď vieš Dumbledore mu verí.“ pripomenul mu Ron. ,, Nech mu verí, povedal svoje Harry, ,,kto povedal, že mu mám veriť ja.“
,,Takže ta ozaj chceš ísť?“ opýtala sa ho Hermiona. ,,Poď Ron.“ ,,Ja tu na vás počkám.“ pozerala na nich Hermiona, akoby ich mala vidieť posledný krát. ,,Tak ahoj Hermiona.“ pozdravil ju Harry. ,,Ahoj.“ Pozdravil sa aj Ron. ,,Máte presne pätnásť minút nato, aby ste sa dostali do veže.“ oznámila im Hermiona, keď sa pozrela na hodinky. ,,Nebuďte dlho!“ zakričala za nimi do tmy, keď vyšla spoza obrazu tučnej panej, no nevidela ich aj keby stáli pred ňou, pretože si vzali neviditeľný plášť.
,,Auč!“ zajačal Ron. ,,Prepáč.“ ospravedlnil sa mu Harry. Obaja vedeli, že pod plášťom nie je bohvieako veľa miesta. Keď už boli v hornej veži, Harry počul šramot vo vedľajšej izbe. ,,Počul si to?“ šeptavo hovoril Ron. ,,Poďme sa tam pozrieť.“ šepkal Harry. ,,Alohomora.....“ šepotal ďalej. Izba bola prázdna.
Harry s Ronom videl iba prázdne biele steny a veľké čierne okná bez skiel. ..Tu nič nie je.“ šepol Ron.
Zrazu sa za nimi zabuchli dvere. ,,Niekto nás chcel odlákať!“ povedal Harry už normálnym hlasom.
,,Dofrasa!“, zajačal Ron, ,,pozri Harry! Zabuchli nám neviditeľný plášť!“ Harry vyšiel spod plášťa.
,,Ty ostaň skrytý.“ Povedal mu Harry. ,,Čo chceš urobiť?“ vyčítal mu Ron. ,,Použijem privolávacie zaklínadlo na môj nový Nimbus 2002 .“ ,,Chytré.“ Pochválil ho Ron. Keď Harry privolal svoju metlu, hneď na ňu skočil a opýtal sa: ,,Ron pohni sa!“ ,,Čo myslíš, že robím?“ ozvalo sa za Harrym.
Kúsok preleteli na metle, a potom zosadli v hornej veži.
 
   1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  ďalej ďalej
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.