referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Oto
Nedeľa, 5. decembra 2021
Tajomstvo Ostrova Kostier
Dátum pridania: 18.01.2008 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: lukasQo
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 1 045
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 2.8
Priemerná známka: 2.93 Rýchle čítanie: 4m 40s
Pomalé čítanie: 7m 0s
 

Traja pátrači prijali pozvanie na nakrúcanie filmu "Prenasleduj ma rýchlejšie" na Ostrove Kostier. O 2 dni už sedeli v lietadle a mierili do mestečka Fishingport, kde boli ubytovaný. Na letisku k nim podišiel muž a predstavil sa ako Sam Robinson. Ponúkol sa, že ich odvezie. Keď už sedeli v lodi, Sam im vyrozprával príbeh o prízraku, ktorý straší na Ostrove Kostier. Na Ostrove Kostier je totiž nefunkčný lunapark. Počas búrky sa vraj kolotoč sám zapne. Nikto si však medzitým nevšimol že už oboplávali Ostrov Kostier, kde bol tábor filmového štábu, ale mieria ku ostrovu Ruka.

Sam ich vysadil na ostrove a odplával. Chlapci ostali na ostrove sami až dlho do noci. O pár hodín neskôr priplávala k ostrovu loďka, v ktorej bol chlapec a zachránil ich. Volal sa Chris a odvtey sa stali najlepšími priateľmi. Vtom začuli hudbu a na Ostrove Kostier sa rozsvietili svetlá. Kolotoč na Ostrove Kostier sa začal pohybovať a oni uvideli nejaku bielu postavu ako sedí na jednom z kolotočových koní. BOL TO PRÍZRAK !!!!!!!!!!!! O chvíľu vsšk kolotoč zhasol.

Hneď ráno išli chlapci na prechádzku. Objavili jaskyňu, v ktorej našli zlatky z pokladu Jednouchého kapitána. Na zemi bola lebka ktorá odrazu prehovorila. Chlapci sa hrozne vystrašili a utiekli pred jaskyňu. Jupiter sa tam odvážil vrátiť a zistil že to len Chris si z nich vystrelil. Chris sa k nim pridal. Stretli Toma Farradaya, ktorý obvinil Chrisa z krádeže filmového zariadenia. Chris nebalane utiekol.

Po prechádzke išli cvičit potápanie s Jeffom Mortonom. Potápali sa po jednom-každy s Jeffom. Prvý išiel Bob a druhý Peter. Medzitým čo bol Peter pod vodou, priplával k nim na svojej malej loďke Chris. Spolu sa dohodli, že sa zajtra pôjdu potápať a hľadať zlaté dvojdukáty pretože Chrisov otec bol veľmi chorý a Chris musel našetriť peniaze, aby sa mohli vrátiť do Grécka. Peter pod vodou našiel 2 staré dvojdukáty pri starej potopenej lodi. O svojom objave však nikomu nepovedali. Jupiter chcel ísť do vody, ale nanešťastie zistil, že je prechladnutý.

Ráno za nimi prišiel Chris aby sa išli potápať. Jupiter však nemohol, pretože ako som už spomenul, cez noc na ostrove veľmi prechladol. Jeff požicčl chlapcom potápačskú výstroj. Loďku zakotvili pri Ostrove Ruka. Potopili sa a začali hľadať dvojdukáty. Keď sa napokon vynorili, uvideli obrovskú loď ako prerazila Chrisovu loďku, ktorá pomaly klesala na dno!!!!!! Loď zatiaľ odplávala preč.

Jupiter zatiaľ išiel za doktorom Wilburom a dozvedel sa o 2 lupičoch, ktorí vykradli banku a peniaze ukryli na Ostrov Kotier. Keď odišiel, jeden chlap mu zahatal cestu a vyhrážal sa mu, že ak neprestanú sliediť na Ostrove Kostier, tak sa ich zbaví.

Chris bol veľmi nešťastný, že stratil čln. Poprenášali čln na skaly, aby sa usušili. Chris sa však dlho nevracal a tak sa rozhodli, že ho pôjdu hľadať, ale bez výsledku. Keď sa vynorili, Chris už sedel na skale a v ruke držal dvojdukáty. Chris našiel otvor a následne aj podmorskú jaskyňu. Rozhodli, že sa tam s Chrisom ešte vrátia. V jaskyni našli veľa dvojdukátov. Spodný prúd však Chrisovu loďku zakliesnil do otvoru a chlapci ostali v pasci !!!!!!!!

Jupiter sa vrátil do hotela a začal sa strachovať o chlapcov. Jeff sa vrútil do jeho izby. Aj on sa bál o chlapcov a tak sa vydali ich hľadať. Prehľadali okolie všetkých ostrovov, ale nenašli ich. Medzitym chlapci rozmýšľali, ako sa dostať von. Nad nimi bol vysoký otvor (komín), ale vyšplhať sa cezeň nemohli.

Jupiter a Jeff chlapcov horúčkovito hľadali. Zrazu zbadali šaty chlapcov, ako sa sušia na brehu. Šli na kopec, aby sa rozhliadli a začuli volanie o pomoc, ktoré vychádzalo z obrovskej diery v zemi. Spoznali Petrov hlas, ktorý im vysvetlil, čo sa stalo. Ihneď plávali k otvoru a hákom odtiahli čln. Chlapci boli zachránení. Ihneď ako Chris nastúpil na loď, obvinil ho Jeff z krádeže a dokázal to jeho vreckovým nožíkom, ktorý na tom mieste našiel.

Jupiter vyriešil záhadu: Niekomu záležalo, aby z Ostrova kostier všetci odišli. Ešte v ten deň prišiel šerif Nostingon. Ukázali mu dvojdukáty a práve vtom vošla do izby pani Bartonová. Ihneď vyšla z izby a zamierila hneď k telefónu.

Pomocou starej knihy zistili, kde ukryl Jednouchý kapitán svoje dvojdukáty. Sú na Ostrove Kostier a logicky došli k záveru, že lupiči ukryli svoje ulúpené peniaze na ostrov kostier. Peter a Bob sa tam ihneď vydali, ale Jupiterovi až po niekoľkých minútach došlo, že ich poslal do veľkého nebezpečenstva.

Peter a Bob sa dostali na ostrov, ale nič nenašli. Zbadal ich Tom Farraday a oni mu všetko vyrozprávali. Išli ku jaskyni, keď vtom z kríkov vyskočili tí lupiči a zviazali ich. Tom bol ich komplic. Už zviazaných ich hodili do člna. Medzitým išli po poklad. Keď sa vrátili, začali sa hádať o rozdelenie pokladu. Na prekvapenie chlapcov sa tam objavil Chris a oslobodil ich, zatiaľ čo sa lupiči s Tomom hádali. Lupiči po chvíli zistili, že chlapci zmizli a zrazu začuli sirény pobrežnej hliadky a snažili sa utiecť. Jupiter zburcoval skoro celý štáb a lupičov chytili spolu s Tomom. Chrisovi nechali zlaté dvojdukáty a pár si ich nechali.

Nakoniec Alfred Hitchcock bude mať dobrý príbeh a chlapci mu nechali dokonca pár dvojdukátov ako suvenír.

 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.