Tento článok bol vytlačený zo stránky https://referaty.centrum.sk

 

Traja pátrači: Záhada horiacej veže

Traja pátrači odpočívajú na pláži v Rocky Beach a malý chlapec menom Cris im donesie obálku, ktorú mu dal neznámy muž. Traja pátrači obálku otvorili a v nej bol list a dalšia obálka. V liste bolo napísané, aby obálku doručili nejakému Johnnymu dnes o 22:00 na rohu Carey street a Arden street. O 22:00 nijaký Johnny neprišiel, iba okolo pátračov prešla žena s ryšavými vlasmi na čiernom mercedese. O niekoľko minút ich pristavila policajná hliadka a podozrievala ich, že sú banda, ktorá prepichuje pneumatiky, alebo že sú vlamači, po ktorých pátra policajný vrtuľník. Našťastie pátrači poznali inšpektora Cottu, ktorému hliadka zavolala a on potvrdil, že pátrači nie sú žiadni zločinci.

Keď sa vrátili, išli rovno do hlavného stanu otvoriť obálku. V obálke bol list v ktorom bol návod, ako získať rukopis, ale pátrači ho museli rozlúštiť. Prišli na to, že rukopis nájdu v Kráľovskom národnom parku, tak sa rozhodli že ráno ta pôjdu na výlet. Ale ráno Peter zistil, že má prepichnuté pneumatiky na aute, a tak museli ísť na starom Bobovom chrobáku. Keď dorazili do parku, bola už tma. Vyplnili formulár, postavili stan a chceli sa najesť broskyňového kompótu, ale nemali otvarák na konzervy. Preto Bob zašiel za mužom, ktorý práve dorazil do parku. Ale ani on nemal otvarák.

Ráno sa vybrali pátrači k čiernemu jazeru. Pri ceste stála stará drevená chata, vošli do nej a vyšli po schodoch, ako otvorili dvere, Petra ovalila nejaká žena a zmizla. Keď sa pozbierali, tak v dymovode našli sošku kráľa, ktorý mal v strede malé zrkadielko. Bob stlačil figúrku a z nej vypadla jedna časť rukopisu. Rýchlo si to prečítali a odišli z chaty. Potom si našli miesto, kde postavia stan na noc.

Ráno sa pátrači zobudili s prekvapením. Stan bol prerezaný, rukopis a vysielačku niekto ukradol. Pátrači boli veľmi nahnevaní. Znovu sa vydali na cestu, a vtom zbadali medveďa, ako útočí na človeka. Peter tam dobehol a podarilo sa mu medveďa odohnať. Zachránený muž sa poďakoval a odišiel. Pátračom sa zdal podozrivý, lebo povedal že je geológ, a tak sa ho Jupiter spýtal, či našiel kampilit a on odpovedal, že hej, a pritom kampilit je jed. Muž im aj povedal, ako sa ide k čiernej veži. Po chvíli cesty prišli k hradu a videli, ako sa žena pozerá z okna. Dohodli sa, že dnes večer vniknú do hradu a nájdu obraz. Keď nastal večer, žena z hradu odišla. Bob s Jupiterom sa dostali dnu s pomocou pakľúčov a Peter zostal strážiť. Bob s Jupiterom prechádzali hradom, a tam narazili na rôzne pasce. Keď našli obraz, chytil ich sluha a zavrel do temnice.

Zatiaľ Peter vonku dával pozor, zrazu ho niečo zvalilo na zem, po krátkej bitke spoznal ženu z chaty. Ona sa mu povedala, že je rendžerka a volá sa Monika. Nechcela mu ublížiť, chcela len, aby ho nepočula žena z hradu, ktorá sa volá Peg MacWeidenová.

V hrade Boba a Jupitera prehľadali a u Boba našli sošku kráľa, ktorú potrebovali pre zisk rukopisu. Potom sluha s MacWeidenovou odišli pre rukopis. Bob s Jupiterom sa chceli dostať von, tak z dymovníc, čo našli v temnici, založili falošný požiar a čakali, kým ich pustia. Ale Bob s Jupiterom nevedeli, že medzitým do hradu prišli Monika s Petrom, ktorí ich pustili. Keď vyšli z hradu, ponáhľali sa za Peg a sluhom. Ale MacWeidenová nezískala rukopis, lebo autor nechcel, aby ho získala ona, ale Monika a peniaze by išli na park. Monika si spomenula, že dostala od Glena (autora rukopisu) list. Jupiter prišiel na to, že rukopis sa asi nachádza na Monikinom obľúbenom mieste. A mal pravdu, rukopis tam bol, lenže ho ukradol muž, ktorého Peter zachránil spod pazúrov medveďa. Ale muž ďaleko nedošiel, lebo mu nefungovalo auto - Bob mu vytrhol káble. Jupiter pred ním vyrozprával svoju teóriu, ktorá bola správna. A tak sa všetko skončilo.

Koniec vytlačenej stránky z https://referaty.centrum.sk