referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Izabela
Štvrtok, 9. decembra 2021
Čo sa môže stať
Dátum pridania: 19.02.2008 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: shadowbaby
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 610
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 1.6
Priemerná známka: 2.97 Rýchle čítanie: 2m 40s
Pomalé čítanie: 4m 0s
 
Zuzana Hrašná: Čo sa môže stať

autor: Zuzana Hrašná
žáner: thriller
idea: Najdôležitejšie v živote človeka je nevzdávať sa a prežívať svoje sny!
hlavné postavy: Richard Barnett, Alexander Ellis, John Irbis, Frank Doyle, Jenny Madisonová, Coleen McGivenová- Barneyová

V kolotoči formule 1 sa objaví mladý, ale zato veľmi talentovaný nováčik, ktorý tají, kto v skutočnosti je. Volá sa Richard Barnett, ale všetci, čo ho poznajú, ho volajú Richie. Keďže je veľmi pekný a ma len osemnásť rokov, začne sa o neho zaujímať veľa dievčat, ale on nemá čas a záujem o nejaký vzťah. Je skôr nenápadný a tichý, lebo si chce uchovať svoje tajomstvo. Nerád okolo seba spôsobuje rozruch, avšak keď ide o zábavu, vie sa dobre zabávať.

O Richieho má záujem Dali Denisová, ktorá si ho chce získať, a preto sa rozhodne ísť na preteky za ním. Tam však stretne arogantnú a cieľavedomú novinárku Jenny Madisonovú, ktorá tvrdí, že je Richieho priateľka. Medzi Dali a Jenny sa strhne hádka a škandál okolo Richieho je na svete. Aj keď po čase ľudia, a hlavne novinári, zabudnú na tento škandál, je tu však najlepší pretekár na trati Alexander Ellis, ktorý tuší, že Richie má nejaké tajomstvo. Alex chce zistiť, aké je to tajomstvo, ale Richie mu povie veľmi hmlisté informácie o sebe, ktoré mu však vôbec nesedia.

Po jedných pretekoch, v ktorých Richie vypadol, sa vráti so svojím priateľom Martym de la Grande do hotela, kde nájdu opitú Jenny. Spolu sa o ňu postarajú a zavolajú jej šéfa Edvarda LeClarka, ktorý je zhrozený. Nič však neprezradí, lebo vie, že by nezahanbil len Richieho, ale aj seba. Medzitým hrá Richie tenis, ktorý mu ale veľmi nejde. Neskôr vyhrá svoje prvé preteky a o dva týždne odchádza na Aljašku zalyžovať si. Po príchode z Aljašky sa pohádal so svojím šéfom Johnom Irbisom, kvôli nedodržaniu podmienok zmluvy, ktorú uzavreli.

Prejde niekoľko ďalších pretekov, keď sa na jednej z tlačových konferencií Jenny ozve a oznámi celému svetu, že čaká dieťa a to dieťa nie je nikoho iného ako Richieho Barnetta. Lenže to nie je pravda. Jenny síce čaká dieťa, ale nie s Richiem. Je veľmi nahnevaný a jazdí ako divý po diaľnici v Nemecku, zatiaľ, čo jeho spolujazdec Marty sa ho snaží upokojiť. Aj keď Richie nie je otcom dieťaťa, bol stále nahnevaný, že o ňom Jenny hovorí samé klamstvá. Je neprístupný a tichší ako predtým. Jenny to dotiahne až na súd, lenže všetko nasvedčuje tomu, že Richie nie je otec, a preto Jenny prehrá.

Médiá sa postupom času prestanú o Richieho zaujímať po súkromnej stránke, lebo si svoje súkromie veľmi dobre stráži. Nadídu posledné preteky sezóny, ale Richie sa necíti dobre. Aj keď má bolesti hlavy, rozhodne sa, že preteky pôjde. Zo začiatku si vedie dobre, ale pri konci pretekov mu príde veľmi zle a nedokáže monopost udržať na trati a vyletí z nej. Z kokpitu formule ho vytiahnú v bezvedomí a prevezú do nemocnice. Marty okamžite ide do nemocnice za Richiem, aby vedel, ako na tom je. Lekár mu však povie zaujímavú vec, odhalil Richieho TAJOMSTVO.
 
Súvisiace linky
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.