referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Gejza
Utorok, 25. januára 2022
Brigitte J. Waidhoferová Traja pátrači a záhada dopingového bežca
Dátum pridania: 30.11.2002 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: mishinko
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 449
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 1.6
Priemerná známka: 2.91 Rýchle čítanie: 2m 40s
Pomalé čítanie: 4m 0s
 
Vydavateľstvo Mladé letá
Bratislava 1996
prvé vydanie
101 strán

Niečo o autorke knihy:
B. J. Henkel-Waidhoferová úspešne a verne nadviazala na populárnu „hitchcokovskú“ sériu a napísala už vyše dvadsaťpäť záhad a tajomstiev.

Členenie knihy:
Dielo sa delí na pätnásť kapitol.

Obsah knihy:
Do skleníka pani Sharpovej, najlepšej priateľky tety Matildy, sa vlámali neznámi van-dali a ukradli jej tie najvzácnejšie rastliny. Teta Matilda sa nazdáva, že je to skvelý prípad pre Troch pátračov. Tí sú ale, samozrejme, inej mienky. Peter Crenshaw, druhý pátrač, sa pripravuje na ľahkoatletickú olympiádu stredných škôl a zdá sa, že bude mať vskutku tvrdú konkurenciu. No keď mu Jupiter Jones na tréningu meria čas, onemie od úžasu. Petrov súper a zároveň dobrý kamarát Glenn Miles zabehne 100 metrovú trať neuveri-teľne rýchlo, a pritom sa ani nezadýcha. Jupiter tuší, že tu niečo nehrá. Medzi tým naši mladí detektívi navštevujú i pani Sharpovú a s veľkým nadšením riešia prípad jej buriny. Ale skôr, ako prídu Traja pátrači obidvom prípadom na koreň, Glenn spolu s Lys, Jupite-rovou priateľkou, záhadne zmizne. Po vyšetrovaní prípadu priateľky tety Matildy sa im podarí prichytiť páchateľov. No tí neboli skutoční, ale aj tak pátračov priviedli na stopu a tak po prvom, neúspešnom záťahu vyrazili druhýkrát a na svetlo vyšli podivuhodné sku-točnosti. Kvety pani Sharpovej kradol jej synovec – Randy Clement. Ešte predtým však traja pátrači boli na olympiáde. Krátko pred štartom Petrovej štafety z mikrofónu preho-voril pre pátračov známy hlas – Glenn Miles. Rozprával o tom, ako ho jeho tréner bez jeho vedomia dopoval a tým aj vysvetlil, prečo nenastúpil na štafetu. Zároveň vyzval ostatných športovcov, ktorí si myslia, že sú dopovaní alebo o tom aj vedia, aby stiahli svoje prihlášky. A tak sa nakoniec našla aj Lys, ktorá celý bojový plán spriadala s Glennom.

Citát z knihy:
Jupiter myslel na športovú slávnosť, ktorej po Glennovej pamätihodnej reči otrčili chrbát. Ak majú organizátori rozum, uvažoval, tak využijú zlé počasie a preteky prerušia. Ak to už dávno neurobili. „A potom,“ kombinoval nahlas, „šiel Martin Field za hlásateľom.“ „Presne tak. To bola najťažšia robota. Dva dni doňho hučal, obmäkčoval ho, ale on nie a nie. Potom šiel za ním Glenn osobne, priniesol mu literatúru o dopingu…“ „Mary Sullivanovú,“ zvolal Bob spontánne. „Podvod na štadióne.“ Lys sklonila hlavu a odkašľala si.
 
   1  |  2    ďalej ďalej
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.