referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Gertrúda
Štvrtok, 19. mája 2022
Harry Potter a Tajomná komnata
Dátum pridania: 23.04.2009 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: alenussqa
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 477
Referát vhodný pre: Základná škola Počet A4: 1.3
Priemerná známka: 2.96 Rýchle čítanie: 2m 10s
Pomalé čítanie: 3m 15s
 
Harry Potter a Tajomná komnata

Harry Potter je čarodejník a býva so svojou tetou,strýkom, a bratrancom Dudleym. Nesprávali sa k nemu veľmi dobre, a keď sa dozvedeli, že má ísť na čardejnícku školu, začali sa ho aj trochu báť. Jedného dňa mal strýko Vernon akési stretnutie a pozval jedného pána domov. Harryho vysťahovali hore a mal sa tváriť, že ani neexistuje. V izbe sa mu však zjavil domáci škriatok a varoval ho, že na Rokfort nemá ísť údajne preto, že mu tam bude hroziť nebezpečenstvo. Harry sa dozvedel, že škriatok mu ukradol všetky listy, ktoré mu písali kamaráti Ron a Hermiona. Škriatok zišiel dolu, kde bola návšteva a začaroval tortu, ktorá potom panej spadla na hlavu.

Strýko Vernon ho potom zavrel do izby a zamkol. Na okno mu navaril mrežu a jedlo dostával len malou dierou navŕtanou v dverách. Takže Harry nemal svoje prázdniny na novej škole veľmi pekné. Raz v noci počul Harry akýsi hluk. Pozrel sa na okno a uvidel, že sa k nemu blíži akési svetlo. Bolo to začarované auto pána Weasleyho, Ronovho otca. Priletel na ňom spolu so svojimi bratmi a vyslobodili Harryho.

Zvyšok prázdnin Harry strávil v Brlohu-Ronovom útulnom domove. Keď mali ísť do školy a dostať sa na nástupište 9 a 3/4, deliaca stena ich nepustila a tak sa museli na Rokfort dostať inak. Vzali si lietajúce auto a prileteli až do Rokfortu, kde narazili do zúrivej vŕby a skoro ich vyhodili. To nebolo všetko. Pri vykonávaní trestu Harry začal počuť nejaké hlasy, ktoré nik iný nepočul a neveštilo to nič dobré. Harry,Ron a Hermiona našli na stene nápis písaný krvou, v ktorom sa písalo, že Tajomná komnata je otvorená a že sa budú diať strašné veci. A diali sa. Študentov začalo čosi napádať a skameneli.

Hermiona sa to snažila rozlúštiť a sama skamenela. Harry s Ronom sa rozhodli komnatu nájsť a zachrániť Ginny-Ronovu sestru, ktorú čosi unieslo do Tajomnej komnaty. Nakoniec, keď sa dostali do komnaty zistili, že to Ginny ju otvorila, ale bola pod mocou lorda Voldemorta prostredníctvom zápisníka Toma Riddla (Voldemorta). Harry musel bojovať s basiliskom a napokon aj s Tomom Riddlom, čiže so samotným Voldemortom, ktorý zabil jeho rodičov a pokúsil sa zabiť aj jeho, no on jediný prežil kliatbu smrti, ktorú nik iný neprežil. Harry zničil Voldemorta (aspoň na istú dobu) a všetko bolo dobré. Skamenených spolužiakov opäť oživil odvar z mandragor a Harryho fakulta vyhrala metlobalový pohár.
 
Podobné referáty
Harry Potter a tajomná komnata 2.9479 1574 slov
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.