Tento článok bol vytlačený zo stránky https://referaty.centrum.sk

 

Antoine de Saint Exupéry - Malý princ

Autor: Antoine de Saint Exupéry

Ilustrátor
: Antoine de Saint Exupéry

Dielo: Malý princ
Bratislava, Mladé Letá, 1986

Hlavné postavy:
Malý princ
(Je to malý plavovlasý chlapček s obrovskou dávkou fantázie. Je veľmi vnímavý a citlivý. Pochádza z neznámej planétky. Na položenú otázku vždy čaká odpoveď. Svet nevníma len očami, ale hlavne srdcom.)

Pilot lietadla
(Pilot je auto-rozprávač príbehu. Je to dospelý, v ktorom zostal kúsok dieťaťa. Obdivuje Malého princa kvôli jeho pozitívnemu mysleniu. Suhlasí s jeho mnohými názormi.)

Téma: Malý princ prišiel na planétu Zem, kde sa stretáva s pilotom Exupérym. Pilot si Malého princa veľmi obľúbi a obdivuje ho. Pomáha mu kresliť ovečku, náhubok a iné veci na jeho planétku, z ktorej prišiel. Exupéry ľutuje, že dospelí myslia iba na seba, svoje peniaze a majetok, čo dokazujú návštevy Malého princa na planétach pijana, kráľa, biznismena, lampára a mnoho iných.

Zakladná myšlienka: Ľudia by mali byť lepšími a hľadať podstatu veci. Nemali by všetko hodnotiť len podľa vonkajších znakov.

Vlastný názor: Kniha Malý princ sa mi veľmi páčila. Exupéry veľmi dobre vystihol myslenie niektorých dospeýych. Bola síce napisaná dosť zložito, no zato nebola príliš dlhá, čo sa mi páčilo.

Linky:
Wikipedia (o knihe) - sk.wikipedia.org/wiki/Mal%C3%BD_princ_(kniha)

Koniec vytlačenej stránky z https://referaty.centrum.sk