referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Ondrej, Andrej
Streda, 30. novembra 2022
Alfred Hitchcock Záhada hovoriacej lebky
Dátum pridania: 07.11.2002 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: majki
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 537
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 1.8
Priemerná známka: 2.92 Rýchle čítanie: 3m 0s
Pomalé čítanie: 4m 30s
 
Pouč. o autor.: Ľudia ho majú zafixovaného ako tvorcu hororov a pritom iba jeden zo všetkých jeho z filmov spĺňa kritériá tohto žánru. Jeho nadanie totiž nepoznalo žiadne žánrové obmedzenie. Jedinečným spôsobom dokázal predviesť divákom humor, romantiku, napätie i dobrodružstvo. Je považovaný za najlepšieho režiséra svetovej kinematografie a to aj napriek tomu, že točil takmer výhradne iba komerčnú hollywoodsku zábavu. Bol to totižto druh zábavy jedinečný, elegantný a nenapodobiteľný. Jeho tvorba je tu navždy, je tu pre nás a my by sme ju nemali prehliadať. Patrí k tomu najcennejšiemu, čo nám dejiny filmu môžu ponúknuť. Žáner: novela
Vydavateľ: Mladé letá
Rok vydanie: 1993
Editorka: Dr. Alena Hošková
Tech. redaktor: Marián Škripek
Jazyk. redaktor Zora Sadloňová

Hlavný hrdina: Jupiter Jones
Vedl. postavy: Bob Anderson, Peter Crenshaw, Fred Brovn, Mág Maximilián, Titus Jones, Zelda, Hans, Matilda Jonesová


Jupiter Jones: Je veľmi podozrievavý a sebavedomý. Všetko čo ide robiť si najprv premyslí, až potom vykoná. Rád sa púšťa do rozlúštenia novej záhady. Je ochotný.
Bob Anderson: Patrí do skupiny troch pátračov, je netrpezlivý, múdry. Peter Crenshaw: Tiež patrí do skupiny troch pátračov, je inteligentný, vie použiť hlavu. Fred Brown: Reportér Hollywoodskych novín, je múdry a šikovný, chce sa stať výborným reportérom, a tak sa chytá každej reportáže.
Mág Maximilián: Je vysoký a štíhlej postavy, za každú cenu chce mať lodný kufor Veľkého Gulivera. Je veľmi sebavedomý.
Titus Jones: Jupiterov strýko, vlastní bazár, kde si traja pátrači zarábajú. Vždy si nájde robotu a rád pomáha Jupiterovi.
Zelda: Veštica, ktorá veštila z gule, napomohla Jupiterovi k rozlúšteniu záhady, je múdra.
Hans: Pomocník v Jonesovom bazári. Je vodič, ktorí ochotne vozi troch pátračov za novými dôkazmi. Matilda Jonesová: Jonesova teta, stále má niečo na práci, keď vidí, že sa chlapci
nudia, hneď im dá robotu.

Záznam diela: Jupitera v novinách upútala pozvánka na dražbu, a tak sa tam traja pátrači aj vybrali. Na dražbe Jupiter kúpil lodný kufor s menovkou VEĽKÝ GULIVER za jeden dolár, myslel, že v kufri objaví niečo cenné a bude mať novú záhadu. Potom ho chcela kúpiť jedna teta, ale on ho nepredal. Cez noc mu kufor skoro ukradli, no strýko Tito mu ho schoval ku iným kufrom. Po otvorení kufra našli lebku, ktorá večer prezradila tajomný odkaz, ktorý priviedol Jupitera k veštici Zelde.
 
   1  |  2    ďalej ďalej
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.