Tento článok bol vytlačený zo stránky https://referaty.centrum.sk

 

Súkromný list

Milý dedko!

Ten čas tak rýchlo letí. Akoby to bolo včera, keď sme boli spolu cez prázdniny na rybačke a onedlho sú Vianoce. Viem, že som sa dlho neohlásil, ale to tempo v škole je veľmi rýchle a na častejšie návštevy zasa bývaš ďaleko. Oboznámim Ťa aspoň listom, čo je nového.

Už som stredoškolák. Starší spolužiaci nám pripravili na uvítanie program „Uchalak“. Konal sa mimo školy v športovej hale. Až tam som zistil, prečo ho tak volajú, keď mi nasadili veľké uši z papiera. Program bol veselý. Po ňom nasledovala diskotéka, na ktorej o humorné tanečné prejavy nebola núdza aj z mojej strany. Veď vieš, aké som tanečné drevo. Táto imatrikulácia sa im naozaj vydarila. Aj pani triedna učiteľka bola s naším správaním spokojná.

Ďalšia akcia, na ktorej budem musieť prejaviť svoje tanečné schopnosti, je „Ples snow“. Zo začiatku som nemal oň veľký záujem, ale presvedčili ma kamaráti. Prihlásili sme sa na tanečný kurz. Učia nás základné tanečné kroky, aby sme sa vedeli v tom orientovať. Zíde sa mi to aj neskôr na maturitný večierok. Našťastie mám na to ešte dosť čašu. Dúfam, že to ako tak zvládnem.

Ešte ma čaká jedno, pre mňa nové a oveľa zaujímavejšie podujatie „Lyžiarsky výcvik“. Veľmi sa naň teším, hoci sa moje lyžiarske vedomosti od tanečných nelíšia. Len dúfam, že Perinbabka nám dopraje viac snehu ako vlani.

To by bolo asi všetko o mojom začiatku na strednej škole. Viac Ti porozprávam, keď sa stretneme na Vianoce. Veľmi sa na Teba teším.

S pozdravom

Tvoj vnuk (meno)

Koniec vytlačenej stránky z https://referaty.centrum.sk