referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Izabela
Štvrtok, 9. decembra 2021
Súkromný list
Dátum pridania: 18.12.2007 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: KillerPnL
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 326
Referát vhodný pre: Gymnázium Počet A4: 0.8
Priemerná známka: 2.89 Rýchle čítanie: 1m 20s
Pomalé čítanie: 2m 0s
 
Milý dedko!

Ten čas tak rýchlo letí. Akoby to bolo včera, keď sme boli spolu cez prázdniny na rybačke a onedlho sú Vianoce. Viem, že som sa dlho neohlásil, ale to tempo v škole je veľmi rýchle a na častejšie návštevy zasa bývaš ďaleko. Oboznámim Ťa aspoň listom, čo je nového.

Už som stredoškolák. Starší spolužiaci nám pripravili na uvítanie program „Uchalak“. Konal sa mimo školy v športovej hale. Až tam som zistil, prečo ho tak volajú, keď mi nasadili veľké uši z papiera. Program bol veselý. Po ňom nasledovala diskotéka, na ktorej o humorné tanečné prejavy nebola núdza aj z mojej strany. Veď vieš, aké som tanečné drevo. Táto imatrikulácia sa im naozaj vydarila. Aj pani triedna učiteľka bola s naším správaním spokojná.

Ďalšia akcia, na ktorej budem musieť prejaviť svoje tanečné schopnosti, je „Ples snow“. Zo začiatku som nemal oň veľký záujem, ale presvedčili ma kamaráti. Prihlásili sme sa na tanečný kurz. Učia nás základné tanečné kroky, aby sme sa vedeli v tom orientovať. Zíde sa mi to aj neskôr na maturitný večierok. Našťastie mám na to ešte dosť čašu. Dúfam, že to ako tak zvládnem.

Ešte ma čaká jedno, pre mňa nové a oveľa zaujímavejšie podujatie „Lyžiarsky výcvik“. Veľmi sa naň teším, hoci sa moje lyžiarske vedomosti od tanečných nelíšia. Len dúfam, že Perinbabka nám dopraje viac snehu ako vlani.

To by bolo asi všetko o mojom začiatku na strednej škole. Viac Ti porozprávam, keď sa stretneme na Vianoce. Veľmi sa na Teba teším.

S pozdravom

Tvoj vnuk (meno)
 
Podobné referáty
Súkromný list SOŠ 2.8871 488 slov
Súkromný list 2.8984 373 slov
Súkromný list GYM 2.9503 493 slov
Súkromný list 2.9362 290 slov
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.