referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Mikuláš
Streda, 6. decembra 2023
Eoin Colfer: Artemis Fowl - Kód večnosti
Dátum pridania: 20.09.2004 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: Zelezniciar
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 473
Referát vhodný pre: Základná škola Počet A4: 1.7
Priemerná známka: 2.92 Rýchle čítanie: 2m 50s
Pomalé čítanie: 4m 15s
 
Eoin Colfer: Artemis Fowl – Kód večnosti

Kód večnosti je tretím pokračovaním príbehov o mladom írskom mafiánovi. Artemis zostrojil na základe technológie škriatkov superpočítač, nazvaný C-kocka, ktorý chcel ponúknuť Američanovi Jonovi Spirovi. Dohodli si schôdzku v jednej kaviarni. Stretnutie prebiehalo podľa plánu, pokým Spiro nechcel kúpiť Kocku. Artemis mal totiž v pláne oddialiť uvedenie Kocky na trh a Spirovi by tým poskytol čas zakúpiť akcie jeho spoločnosti. Počas predvádzania zariadenia sa chcel Spiro dozvedieť, či ho ieto nesleduje, pričom Kocka zachytila vysielanie z Dolného sveta. Atremis a Butler sa ocitli v nečakanom prekvapení, keď zistili, že v celej kaviarni má Spiro svojich ľudí. Spiro zobral kocku o ušiel. Potom Butler odpálil zvukový granát umiestený pod stolom, ktorý sa ovládal hlasom. Spôsobilo to, že každý kto nemal v ušiach ochranu ohluchol a to mal zaťaté zuby, mu ich všetky roztrieštilo. Arno Blunt, osobný strážca Jona Spira, bol na takúto situáciu pripravený a smrteľne zranil Butlera, ktorý keď padal zasiahol Blunta do spánku a nasledovalo jeho bezvedomie.
Atemis uložil Butlera do mraziaceho boxu a zavolal na pomoc Helu Krátku, ktorá ho vyliečila, ale nie natoľko aby mohol vykonávať svoju funkciu.
Jon Spiro sa pokúšal zistiť princíp fungovania Kocky, po neúspešných pokusoch sa rozhodol, že unesie Artemisa. Vytvoril dvojčlenný tým, ktorý pozostával z mafiána, prezývaného Mokasína, a Humusa Kopáčika, ktorý sa ukrýval v Hornom svete a príležitostne bral kšefty od Chicagskej mafie. Keď sa Humus dozvedel koho majú uniesť, rozhodol sa že operáciu sabotuje. Vyhľadal počas akcie Artemisa a všetko mu povedal, pričom ho pristihol Mokasína. Vtom sa zjavila Juliet, Butlerova sestra, a Mokasínu zneškodnila. Artemis začal plánovať protiútok.
Artemis odišiel do Chicaga ako Humusov rukojemník. Spirovi sľúbil, že Kocku oživí, ale potrebuje a to dva dni. Pex a Chips, Spirovi poskokovia, mali za úlohu zabiť Humusa. Za živa ho pochovali, čo bola veľká chyba, pretože Humus sa odtiaľ vyhrabal a pridal sa k Juliet.
Vytvorili sa dva tými. V prvom bola Juliet s Humusom a v druhom Hela, ku ktorej sa neskôr mal pridať Artemis. Prvý tým sa dostal na 85. Poschodie a odstavili kamery. Hela vošla cez strechu a oslobodila Artemisa. Potrebovali získať obraz Spirovej sietnice a odtlačok prsta, preto sa vlúpali do jeho spálne. Potom sa vydali trezoru, kde ich však čakal pravý Spiro. Artemis oživil Kocku, ale tým spôsobom, že s ňou bol telefonicky spojený Kpyto. Teraz ich už len bolo treba dostať k jeho najväčšej konkurencii.
Prišli do ich trezoru, ale Artemis ich oklamal a pristihla ich tam polícia. Artemisovi nemohlo nič dokázať, pretože Kopyto ho vymazal z pások videokamier.
Artemis stihol prepísať súbor v záznamoch LEP, a tým oslobodil Humusa. Po návrate na Fowl Manor sa škriatkovia rozhodli, že Artemisovi a jeho priateľom vymažú spomienky spojené so škriatkami. Artemis sa však poistil a dal Humusovi prívesok ,v ktorom bol ukrytý minidisk a odkaz, kde mu dal inštrukcie ako sa dostať z väzenia.
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.