referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Elvíra
Štvrtok, 21. novembra 2024
Autor pre deti v didaktickej komunikácii
Dátum pridania: 22.06.2005 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: natali
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 1 449
Referát vhodný pre: Vysoká škola Počet A4: 5.5
Priemerná známka: 2.98 Rýchle čítanie: 9m 10s
Pomalé čítanie: 13m 45s
 
Predmet: Slovenský jazyk
Zložka: literárna, jazyková, slohová
Ročník: štvrtí
Téma: Autor pre deti v didaktickej komunikácii
Cieľ:
Kognitívny – Oboznámiť sa so životom Pavla Dobšinského a spoznať jeho najvýznamnejšie dielo. Pracovať s obsahovou a formálnou stránkou textu. Rozvíjať fantáziu a tvorivosť žiakov.
Komunikačný – Vedieť porozprávať obsah Dobšinského rozprávky Radúz a Ľudmila.
Typ vyučovacej hodiny: integrovaný
Metódy:
Motivačné metódy – motivačný rozhovor
Metódy čítania – hlasné čítanie, informačné čítanie, rolové čítanie
Metódy počúvania – interpretácia
Metódy písania
Metódy rozhovoru – sokratovský rozhovor
Organizačné formy: individuálna, hromadná, skupinová
Pomôcky: mapa Slovenska, kniha Slovenské rozprávky od Pavla Dobšinského, tabuľa, zošity

Metodický postup
EVOKÁCIA je navodená motiváciou
Žiaci, na dnešnej hodine si prečítame rozprávku, ktorej názov vám neprezradím, vy naňho musíte prísť samy. Písmenká boli také nezbedné, že sa nám pomiešali, ak ich správne usporiadate, prídete na to, o kom si budeme dnes čítať. Prezradím vám iba toľko, že názov našej rozprávky tvoria dve mená.
AÚDRZ A UDILĽMA
(Radúz a Ľudmila)
(Učiteľ má tieto písmenká prichystané na kartičkách, žiakov rozdelí do troch skupín po šiestich a každej skupine dá príslušný počet kartičiek. Tak má každá jedna skupina za úlohu vytvoriť z kartičiek na ktorých sú písmená jedno zmysluplné slovo. Slová si spojíme a vytvoríme tak názov rozprávky s ktorou budeme na hodine pracovať.)
 
   1  |  2  |  3  |  4    ďalej ďalej
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.