referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Vratko
Utorok, 29. novembra 2022
Robert Tine: Beethoven
Dátum pridania: 18.05.2006 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: Coolen
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 1 443
Referát vhodný pre: Základná škola Počet A4: 3.8
Priemerná známka: 2.95 Rýchle čítanie: 6m 20s
Pomalé čítanie: 9m 30s
 
Literárny druh : epika
Literárny žáner : román
Postavy : pes Beethoven, pán Newton, pani Newtonová, Ryce, Ted, Emily, doktor Varnick, Vernon, Harvey, Brad, Brie,
Prostredie : dom Newtonovcov , mesto
Hl. postava : Beethoven – Beethoven je veľký pes bernardín. Je večne hladný a rád robí problémy pánovi Newtonovi a hrá sa s jeho deťmi.

Dej :1.V obchode so zvieratami bol malý bernardín. Bol v klietke u výkladu ale nik si ho nechcel alebo nemohol kúpiť. Raz prišla jedna pani a chcela ho kúpiť aby z neho vychovala zlého psa na stráženie. Ale ako ho držala tak ju ten pes ocikal. Dala ho späť do klietky a rozzúrená odišla.2.Na druhej strane bola budova ktorá sa nazývala Dandy Pup – zásobáreň zvierat. V tejto budove sa ale diali hrozné veci. Doktor Varnick tu robil testy nelegálnych vecí ako sú drogy a zbrane na zvieratách. Jeho pomocníci Vernon a Harvey vyrazili hľadať nové zvieratá. Našli dvoch na ulici. Potom išli vykradnúť obchod so zvieratami. Ukradli zopár, lebo sa spustil alarm. Vzali aj bernardína, ale on sa aj s jedným psom – Sparkym, ktorého vzali z ulice oslobodili. Bernardín sa skryl do smetiaka.3.Ráno sa zobudil a išiel si pozrieť svet a rozhliadnuť sa po novom domove. Našiel si pekný dom. I

šiel ho preskúmať. Videl, že pán Newton má manželku a tri deti – Ryce, Ted a Emily. Bernardín vliezol Emily do postele a začal ju oblizovať. Potom prišli za ňou Ted a Ryce a začali ho hladiť. Pani Newtonová iba bezmocne prizerala. 4.Deti pribehli k otcovi a začali mu za šteňa ďakovať. Ale on im ho nedal, čiže nevedel za čo mu ďakujú. Rozhodol sa, že si ho nechať nemôžu a prišiel to oznámiť deťom. Tie ho ale prehovorili a povolil im ho mať. Nakoniec povedal aby ho pomenovali.5.Dohadovali sa aké mu dajú meno. V tom Emily začala hrať skladbu od skladateľa Beethovena. Pes zaštekal. Zahrala zas a zaštekal opäť. Pán Newton zvolal : ,,Bude sa volať Beethoven!“6.Beethoven síce vystrájal hlúposti, vždy ho deti nejakými výhovorkami zachránili. Jedol v jednom kuse – granule, zvyšky zo stola, psie konzervy...atď. A tak za rok z 5-kilového šteniatka vyrástol na 80-kilového obra.7.Pani Newtonová pripravovala raňajky. Ted sa spýtal otca či môže chodiť na karate, ale dôvod mu nepovedal. Dôvod bol ten, že ho starší žiaci bijú. Mama dorobila raňajky a dala ich pánovi Newtonovi na tanier. Beethoven mu ukradol jednu slaninu z taniera. Začal slintať na nohavice pána Newtona.

Ten sa rozčúlil a letel sa prezliecť.8.Pán Newton sa v práci snažil presvedčiť podnikateľov Brada a Brie o spoluprácu. Ale nim nešlo o spoluprácu ale získať celú firmu pre seba. Dohodli si schôdzku na konci týždňa. Ryce bola zamilovaná do Marka Bartela, ale on mal inú. Aj keď ho Ryce pozdravila, on nič. Keď obedovala prišiel za ňou Beethoven a privábil Marka k nej. Ale keď prišiel, už zazvonilo. Ted obedoval a traja grázli mu zničili obed a povedali mu, že sa ešte uvidia v autobuse.9.V autobuse mu vysypali vak a hádzali si s jeho okuliarmi. Potom ho naháňali po ulici. Beethoven začul, ako naňho kričia a išiel Tedovi na pomoc. Ted nastavil päsť a nevidel, že sa za ním blíži Beethoven. Tí traja sa zľakli Beethovena a utekali preč.10.Ryce sa večer zhovárala s Beethovenom a Ted sa prezeral v kúpeľni. Pán Newton vyhodil Beethovena do ohrady a deti poslal spať. Potom sa zhováral s pani Newtonovou o investícii s Brie a Bradom. Pani Newtonová si myslela, že to nie je dobrá investícia. Pán Newton vtom začul hrať televízor. To Beethoven utiekol z ohrady.

Pán Newton ho zaviedol späť a v záhrade ho ostriekal zavlažovač.11.Psa Sparkyho Vernon a Harvey opäť chytili. Zatvorili ho do klietky. Vtom prišiel doktor Varnick s obchodníkom, ktorý potreboval otestovať nové náboje. Potreboval na to ale veľkých psov, no Varnick mal na sklade iba malých ako bol Sparky. 12.Beethoven sa musel, ako aj iné psy dať zaočkovať. Jeho zverolekárom bol práve doktor Varnick. Pomyslel si, že Beethoven bi bol dobrý na testovanie nábojov, a tak nahovoril pánovi Newtonovi, že Beethoven bi mohol zaútočiť na jeho deti, manželku alebo aj jeho samotného.13.Alice dala deti k opatrovateľke Devonii a odišla do práce. Brie a Brad sa rozhodli, že sa budú podieľať na firme "Newtonove osviežovače vzduchu". Pán Newton ich pozval na večeru. Divonia spievala aj s Ryce a Tedom a Emily sa išla hrať s loptou na dvor, ale tá jej spadla do bazéna a ako sa Emily za ňou nakláňala spadla do vody a začala kričať.

Divonia ju nepočula, pretože spievala. Beethoven ju ale počul a rozbehol sa za jej hlasom. Skočil za ňou do bazéna a zachránil ju. Potom išiel tam, odkiaľ prišiel. Ryce zbadala Emily ako sedí mokrá u bazéna. Zavolala mame a tá dala Devonii výpoveď.14.Brad a Brie prišli na večeru. Chceli donútiť Georga aby podpísal zmluvu bez toho, aby ju dôkladne čítal. Beethoven začal kľučkovať medzi stoličkami Brada a Brie a stolom. Brad chytil nervy a hodil mu loptičku aby aportoval. Beethoven vyrazil a Brad s Brie primotaný k stoličkám s ním. Pán Newton sa veľmi nahneval a zreval: „BEETHOVEN!“ Ten dal loptičku Bradovi a rozbehol sa s nimi ďalej. 15.Pán Newton chcel opäť Beethovena vyhodiť, ale deti mu pripravili prekvapenie. Pripravili mu raňajky, nakŕmili a okúpali Beethovena. Spýtali sa či si ho môžu nechať, ale vtom niekto zazvonil.16. Bol to doktor Varnick, ktorý sa prišiel pozrieť na Beethovena.

Alice ho zaviedla k výbehu a išla do domu. Emily ho však sledovala cez oblok. Varnick sa ponatieral falošnou krvou, roztrhol si rukáv. Potom natrel krvou Beethovenovi ňufák. Udrel ho aby to vyzeralo, že ho pohrýzol. Zvolal : ,,Pomóóóc!“. Na to pribehli všetci Newtonovci. Povedal im, že Beethoven naňho zaútočil. No Emily nikto nepočúval, keď hovorila, že ho videla ako udrel Beethovena. Doktor išiel domov a povedal pánovi Newtonovi, že bi sa to mohlo zopakovať. 17.Pán Newton vzal Beethovena k vetelinárovi, aby ho utratil. Doktor Varnick mal obväz. Dal ho do klietky a odprevadil pána Newtona ku dverám. Doma sa s ním nikto nezhováral. Medzitým Vernon a Harvey odviezli Beethovena do laboratória, kde budú ráno testovať náboje. 18.Pán Newton mal zlé svedomie a tak si vypočul Emily. Ihneď išli k doktorovi Varnickovi pre psa. Varnick už nemal obväz a na klinike už psy neboli. Pán Newton ho udrel a išiel zavolať políciu. Varnick zatiaľ ušiel na aute do skladu psov, no videla ho celá rodina Newtonovcov. 19.Varnick vošiel do skladiska a pán Newton za ním.

Vyliezol na strechu a videl, že sa chystajú zastreliť Beethovena. Skočil cez oblak dovnútra a zvalil Harveyho na zem. Varnick sa chystal streliť na Georga, ale zrazu pribehol Sparky a pohrýzol Varnicka do nohy. Ozval sa výstrel. Alice utekala zavolať políciu. Ted využil príležitosť, sadol za volant a naštartoval priamo na dvere skladiska.20.Auto prerazilo dvere skladiska, vrazilo do stola so striekačkami a tie sa zabodli do doktora Varnicka. Harvey a Vernon sa pokúšali utiecť no psy, ktorých už deti stihli otvoriť, ich začali prenasledovať. Utekali po ulici a Vernon s Harveyom preliezli cez plot smetiska. Tam ale bolo šesť rozzúrených dobermanov.21.Na druhý deň večer boli Newtonovci v televízii, pretože dopadli Varnicka a jeho kumpánov. Po správach, keď sa rodina už chystala spať, Mark zavolal Ryce. Všetci sa uložili do postelí. Spálňa Alice a Georga bola plná psov.
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.